JAŅA ROZENTĀLA UN RŪDOLFA BLAUMAŅA MUZEJS AICINA UZ TEMATISKO EKSKURSIJU “RŪDOLFA BLAUMAŅA DZĪVE RĪGĀ”

30/06/2020

4. jūlijā plkst. 11.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt tematisko ekskursiju “Rūdolfa Blaumaņa dzīve Rīgā”.

Jau 12 gadu vecumā Rūdolfs Blaumanis uzsāka dzīves gaitas Rīgā. Skolas laikā topošais rakstnieks dzīvoja pansijā, bet vēlāk ik pa laikam īrēja kādu dzīvokli vai istabu. Viena no zināmākajām Blaumaņa dzīves vietām bija pie gleznotāja Jaņa Rozentāla Alberta ielā 12-9, kur rakstnieks ar pārtraukumiem nodzīvoja pēdējos divus mūža gadus. Lai gan Blaumanis vislabprātāk rakstīja dzimtajos Ērgļos, Braku mājās, tomēr pilsēta rakstnieku vilināja ar savu kultūras un sabiedrisko dzīvi. 33 gadu laikā Blaumanis bija atradis gan iecienīto vietu, kur baudīt kūkas, gan pastaigu vietas, neiztrūkstošs bija arī teātra apmeklējums. Par rakstnieka sadzīves sīkumiem atmiņās dalījušies draugi, kas reizēm kopā ar Blaumani īrējuši dzīvesvietu.

Aicinām sestdien, 4. jūlijā, plkst. 11.00 iepazīties ar stāstiem par rakstnieka ikdienas dzīvi pilsētā, apmeklējot tematisko ekskursiju “Rūdolfa Blaumaņa dzīve Rīgā”. Ekskursijas laikā būs iespējams apskatīties Blaumaņa istabu, kur viņš mita no 1906. līdz 1908. gadam, kā arī aplūkot Jaņa Rozentāla ģimenes mājokli.

Vietu skaits ir ierobežots. Aicinām pieteikties uz ekskursiju, izmantojot saiti https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/75/107/543 vai zvanot pa tālruni 26586404.

Biļešu cenas: Ekskursija muzejā: 2.50 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem 1.50 EUR.

Tuvāka informācija: pa tālruni 67331641, 26586404 vai e-pastu: jrrbm@memorialiemuzeji.lv.

Kaļķu ielas sākums ap 1910. gadu