MĀKSLAS – DZEJAS DARBNĪCA “ZELTA ZIRGS”

19/09/2019

28. septembrī plkst. 14.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni aicināti uz mākslas – dzejas darbnīcu “Zelta zirgs” Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Preiļu novads, Aizkalne, Parka iela 2). Darbnīcu vadīs māksliniece Ieva Baumgarte.

Ieva Baumgarte ir grafiķe, gleznotāja un mākslas maģistre, pedagoģe, veidojusi gleznas tiešraidē un koncertu laikā. Par sevi Ieva saka: “Zīmēt ir mans – lidot.”.

Nodarbības sākumā būs iespēja redzēt, kā top mākslinieces Ievas Baumgartes kustīgie zīmējumi. Pasākumā pārrunāsim literāro darbu, tajā ietvertās vērtības, veidojot apjomīgus kalnu maketus, apgūsim pieredzi, ka vizuālais darbs var būt ne tikai divdimensionāls. Gūsim ieskatu daiļdarbā caur mākslinieces zīmējumu un lasījumu/stāstījumu. Dalīsimies pieredzē, saistot to ar galvenā varoņa piedzīvoto.

Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja izveidot savu īpašo zirgu, ar kuru uzjāt savā iztēles Stikla kalnā.

Darbnīca “Zelta zirgs” ir otrā nodarbība ģimenēm, kas no jūlija līdz oktobrim notiek Raiņa muzejos „Jasmuiža” un „Tadenava”. Trīs mākslinieces – Eva Vēvere, Ilze Aulmane un Ieva Baumgarte – izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un, rosinot bērnus un vecākus iepazīt Raiņa tekstus, sniedz iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Ieeja pasākumā 1.00 EUR (bērni), 2.00 EUR (pieaugušie) vai 3,00 EUR (ģimenes biļete).

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 27. septembrim pa tālruni 29487589 vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Pasākumu ciklu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Mākslas - dzejas darbnīcas "Zelta zirgs" afiša