KONCERTS “MĪLA IR KĀ UGUNS” JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

11/02/2019

Ceturtdien, 2019. gada 14. februārī, plkst. 19.00 Jāņa Akuratera muzejs aicina uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktā kora koncertu
“MĪLA IR KĀ UGUNS …”.

Mūziķi paši devuši koncertam pazīstamās Mārtiņa Brauna dziesmas “Mīla ir kā uguns…“ nosaukumu, ko programma saturiski turpina un izvērš.

Tas ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktais koris – medicīnas darbinieki, kam bieži jāsaskaras ar situāciju, kad vislabākās zāles nepalīdz, kad atbilde jāmeklē citur – ticībā, cerībā, mīlestībā ­– mūzikā.  Mūzikas izpratnē un kora mākslā rūdītie diriģenti Juris Jēkabsons un Andris Gailis nav baidījušies dot jaunajām balsīm nopietnus uzdevumus gan no klasiskā, gan mūsdienu kora mūzikas repertuāra. Diriģenti strādājuši arī ar citiem koriem un ansambļiem. Piemēram, Juris Jēkabsons – ar Latvijas Universitātes kori “Juventus”, ar RTU vīru kori “Gaudeamus”, tāpat J. Jēkabsons kā solists piedalījies igauņu komponista Pētera Vehi oratorijas “Marijas Magdalēnas evaņģēlijs” atskaņojumā, ko iestudēja koris “Latvija” (diriģents Māris Sirmais) un kas ieguva Baltijas Asamblejas balvu.

Diriģenti: Andris Gailis un Juris Jēkabsons.

Programmā:

1. “Man palīdzi” – Jānis Lūsēns, Māra Zālīte.
  2. “Buramdziesmiņa” – Imants Kalniņš, Imants Ziedonis, aranžējis Andris Gailis.
  3. “Pokarekare Ana” – Maoru tradicionāla dziesma, aranžējis Andris Gailis.
  4. “Mīla ir kā uguns” – Mārtiņš Brauns, Jānis Peters.
  5. “Mēs tikāmies martā” – Raimonds Pauls, Alfrēds Krūklis, aranžējis Andris Gailis.
  6. “Tikai aust” – Andris Gailis, Rūta Bruževica.
  7. “Tava sirds ir tavas mājas” – Uldis Marhilēvičs, Guntars Račs, aranžējis Andris Gailis.
  8. “Tautiešami apsolīju” – latviešu tautasdziesma Andra Gaiļa apdarē.
  9. “Mīlestība” – Imants Kalniņš, Imants Ziedonis.
  10. “Lec, saulīte!” – Raimonds Tiguls, Rasa Bugavičute-Pēce.

Ieeja – par ziedojumiem.

Uzziņas: akuratera.muz@inbox.lv; akuraters@memorialiemuzeji.lv
Tālrunis: 67619934; + 371 29451112
Jāņa Akuratera muzeja un Memoriālo muzeju apvienība rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.
Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

MĪLA IR KĀ UGUNS A303 MINI