MUZEJU NAKTS RAIŅA UN ASPAZIJAS MĀJĀ “IDEJU ŠŪPULIS – IDEJU VĒTRA”

15/05/2018

19. maijā no plkst. 19.00 līdz plkst. 1.00 Raiņa un Aspazijas mājā notiks muzeju nakts “Ideju šūpulis – ideju vētra”.

Rainis un Aspazija Latvijas valsts tapšanu ietekmēja ar savu jaunradi un tajā paustajām idejām. Aspazija aicināja ieraudzīt no jauna latvisko identitāti, Rainis – sapņot un ticēt, ka arī maza tauta var kļūt liela, ticot savas kopības spēkam un tautas garam.

Muzeju nakts laikā, no plkst. 21.00 līdz plkst. 23.00, uz terases aicināsim dažādu jomu pārstāvjus lasīt savus iecienītākos Raiņa un Aspazijas darbus, komentējot savu pieredzi, kas saistīta ar šiem darbiem un tajos paustajām idejām.

Nakts garumā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozares “Kustība. Attēls. Skaņa” studentu veidotā izstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”, kā arī bezmaksas ekskursijas muzejā un biogrāfiskās īsfilmas “Laikarits” seansi.

No plkst. 23.00 notiks dzejas lasījumi; tajos piedalīsies dzejnieki: Vasilijs Karasjovs, Raimonds Ķirķis, Krista Anna Belševica, Valters Dakša, Elvīra Bloma, Jelena Glazova un citi.

Muzeju nakts programma:
ekskursijas muzejā: 20.00–23.00;
filmas “Laikarits” seansi: 20.30–24.00;
Raiņa un Aspazijas darbu lasījumi: 21.00–24.00;
jauno dzejnieku dzejas lasījumi: 23.00–24.00;
izstāde “Mūžība tavās acīs un citas šausmas”: 19.00–1.00.

Paldies par atbalstu LKA un LMA studentiem!