PAZIŅOTI OJĀRA VĀCIEŠA PĀRDAUGAVAS LITERĀRĀS BALVAS 2020 UZVARĒTĀJI

09/11/2020

2020. gada 12. oktobrī Ojāra Vācieša muzejā sadarbībā ar Pārdaugavas izpilddirekciju notika ikgadējais skolēnu literārais konkurss “Ojāra Vācieša Pārdaugavas literārā balva 2020”. Tajā 38 vidusskolēni no desmit Pārdaugavas skolām muzeja telpās radīja dzejas un prozas darbus.

Konkurss noritēja 12. oktobrī, un tajā piedalījās 38 dalībnieki no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, PIKC NMV Emīla Dārziņa vidusskolas, PIKC NMV Doma kora skolas, PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolas, Rīgas Ostvalda vidusskolas, Rīgas Mūzikas vidusskolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas.

Konkursa žūrijas komisijas sastāvā piedalījās latviešu valodas skolotājas Anita Vanaga, Baiba Sileniece, Iveta Ratinīka, Pārdaugavas Izpilddirekcijas pārstāve Inese Meiere, Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse, žūrijas komisijas priekšsēdētājs, dzejnieks Ronalds Briedis.

13. novembrī, Ojāra Vācieša dzimšanas dienā, līdzās citiem nozīmīgiem svētku pasākumiem tiks publicēts video, kur muzejā Pārdaugavas Literārās balvas ieguvēja Vaida Vovere lasīs godalgoto konkursa darbu “Virs māju jumtiem glūn mēness”. Laureāte ir 3. kursa audzēkne Doma kora skolas Mūziklu nodaļā. Latviešu valodas skolotāja – Ivetas Šimkus.

ŽŪRIJAS VĒRTĒJUMS:

Atzinība:

“Puspirmā lēdija” – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12.4 klases skolniece Elīza Bārbala Saberova
“Zandža” – Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 12. klases skolniece Sigita Sarkane

3. vieta
Dzeja
“S.M.” Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11.4 klases skolnieks Jegors Sņetkovs

Proza
“Kanēļacs” Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11.4 klases skolniece Marta Dreimane

2. vieta
Dzeja
“Atomkraftwerk” Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kristaps Gržibovskis

Proza
“Andromahe” Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skoliece Ieva Kanepone

1. vieta
“Klementīne” PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas 3. kursa audzēkne Vaida Vovere

Konkurss tapis sadarbībā ar Pārdaugavas izpilddirekciju.
Balvas, diplomus un grāmatas par piedalīšanos konkursā jaunieši varēs saņemt individuāli.
Konkursu atbalstīja izdevniecības “Dienas grāmata”, “Neputns”, “Mansards”, “Pētergailis”.

3. vietas ieguvēja Marta Dreimane

Konkursa dalībnieki Ojāra Vācieša muzejā1. vietas ieguvēja Vaida Vovere2. vietas ieguvēja Ieva Kanepone2. vietas ieguvējs Kristaps Gržibovskis3. vietas ieguvējs Jegors Snetkovs3. vietas ieguvēja Marta DreimaneKonkursa dalībnieces Ojāra Vācieša muzeja dārzā