Upīts XX gadsimta Rīgā

10.–12. klase, 5.–6. klase, 7.–9. klase
Andreja Upīša memoriālais muzejs

Nodarbība papildina Andreja Upīša memoriālā muzeja izstādi “Upīts Rīgā: jauns cēliens dzīvē”, kurā apkopotas fotogrāfijas, grāmatas un dokumentu kopijas, kā arī izstādei radītās A. Upīša dzīvesvietu mūsdienu fotogrāfijas. Izstādes vizuālo koncepciju izstrādājusi māksliniece Madara Krēziņa.

Nodarbības sākumā skolēni iepazīstas ar izstādi un kopā ar muzejpedagogu pārrunā gūtos iespaidus, apkopo galvenos A. Upīša biogrāfijas un daiļrades faktus. Savukārt nodarbības otrajā daļā skolēni tiek aicināti atrast starp izstādes eksponātiem reģionālos un valsts nozīmes arhitektūras pieminekļus. Muzeja speciālists ir kā tāds mediators starp skolēniem, izstādi u A. Upīša dzīvesgājumu, kopā izzinot ēkas dažādās vietās Rīgā – Krišjāņa Valdemāra ielā 1c, Ģertrūdes ielā 69/71, Elizabetes ielā 45/47, Brīvības ielā 38, Kalnciema ielas koka apbūvi u.c.

Nodarbības noslēgumā skolēni aicināti izteikt savas domas un meklēt atbildes uz jautājumiem par to, vai viņu mājas vai skolas varētu kļūt par arhitektūras vai kultūras pieminekļiem. Vai varbūt tajās varētu atrasties muzeji? Kam tie varētu būtu veltīti?

Nodarbību un izstādes “Upīts Rīgā: jauns cēliens dzīvē” apmeklējumu iespējams apvienot ar muzeja pamatekspozīcijas izzināšanu, iepazīstoties ar autentisko rakstnieka dzīves un darba vietu.

 

• Ilgums: 1 stunda.
• Dalībnieku skaits: līdz 25.
• Skolēniem: 2,00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas

Apskatīt citas programmas