GAISMAS IMPRESIJAS. Evijas Kūlmanes gleznu izstāde

27/03/2017

Līdz 18. jūnijam Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ieā 12–9 atvērta mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde GAISMAS IMPRESIJAS.

Tie ir gaismas un emociju caurstrāvoti darbi, kas tapuši gan pēdējos gados, gan pavisam nesen. Izstādē var smelties iedvesmu un dzīvesprieku, pacelties pāri ikdienai, pelēcībai un tumsai, ļauties sajūtu un iztēles lidojumam krāsu un jūtu bagātā pasaulē.

Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu caurstrāvotas tēlainas ainavas.

“Katra glezna ir īpaša… Tas ir kāds stāsts, piedzīvojums, emocijas, kuras vēlos izstāstīt glezniecības valodā un ainavu tēlos,” stāsta Evija Kūlmane.

Māksliniecei šī izstāde ir īpaša arī tādēļ, ka tā notiks Jaņa Rozentāla mājās – mākslinieka darbnīcā. Māksliniece daudz mācījusies un iedvesmojusies no Jaņa Rozentāla darbiem, īpaši mācību laikā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā.

Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, ieguvusi foto dizaineres diplomu. Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Evija Kūlmane

Evija Kūlmane