Krišjāņa Barona muzejs 25. maijā uzsāks jaunu pasākumu ciklu “No Jāņiem līdz Ziemassvētkiem”, kurā aicinās Rīgā dzīvojošos ukraiņus un rīdziniekus iepazīt latviešu un ukraiņu gadskārtu svētkus.
Krišjāņa Barona muzejs un Rakstnieku muzeju biedrība “Pils” kopš 2022. gada, kad Krievija uzsāka karu un militāru agresiju Ukrainā, ir kļuvis par vietu, kur satikties ukraiņu ģimenēm, dalīties pieredzē un izzināt latviešu kultūru un tradīcijas. Par muzeja draugiem un brīvprātīgajiem palīgiem kļuvušas ukraiņu ģimenes, kas, bēgot no kara, savu pagaidu mājvietu radušas Latvijā. Muzejā jau aizvadīti pasākumi cikli “Dārtas skola” un “Krišjāņa skola”, kā arī pasākumi, kuri aicinājuši latviešus iepazīt ukraiņu kultūrvēsturisko mantojumu, piemēram, piedaloties dziesmu vakaros kopā ar tautas tradīciju kopas “Budēļi” dalībniekiem.
Jaunais pasākumu cikls “No Jāņiem līdz Ziemassvētkiem” pievērsīsies tieši latviešu un ukraiņu gadskārtu svētkiem. Sešu pasākumu ciklā gaidāmas ekskursijas ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, kopīgas spēles, lekcijas, meistardarbnīcas un citi pasākumi.
Pirmā cikla nodarbība notiks 25. maijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Krišjāņa Barona muzejā (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5), un tā būs pirmā nodarbība, kas veltīta vasaras saulgriežiem. Tajā varēs uzzināt par “Jāņu dreskodu” (stāsta Ilze Haka), vainagu darbnīcā varēs apgūt Jāņu dziesmas un tradīcijas (Liena Teterovska, “Budēļi)”, kā arī dzirdēt stāstu par Jāņiem senajā Rīgā (Ieva Ķīse). Nodarbības beigās muzeja speciālists Andris Ērglis un muzeja brīvprātīgais Ivans Meščans pastāstīs par gadskārtu svētkiem Latvijā un Ukrainā – Jāņiem un Kupalas tradīcijas Jāņiem. Visas aktivitātes notiek latviešu un ukraiņu valodā, tās tulko Ivans Meščans.
Nodarbības notiek bez maksas.
Lūgums pieteikt dalību, rakstot uz e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv
Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.