Sirds likums metropolēs

Ojāra Vācieša muzejs

No 6. septembra līdz 20. novembrim Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) aicina uz mākslinieka Alekseja Naumova izstādi “Sirds likums metropolēs”, kur apmeklētāji varēs gan izbaudīt krāšņās pilsētu ainavas, gan ielūkoties animācijas filmas radošajā procesā.

“Aleksejs Naumovs ieved mūs līdz ekstāzei košā ainavā jau ar animācijas filmas “Sirds likums” pirmajiem kadriem. Šajā ampluā studijas “Lokomotīve” komandā gleznotājs Aleksejs Naumovs savā jubilejas gadā atver jaunu šķautni daiļradē,” stāsta izstādes kuratore Dace Micāne-Zālīte.

Režisores Rozes Stiebras jaunās filmas “Sirds likums” stāsta pavediens aizsākas kādā tālā karaļvalstī. “Sirds likums” filmas ainavām, kā stāsta mākslinieks, iedvesma nāk no Burāno – Venēcijas salas, kura blakus Venēcijas dodžu spozmei attīstījusi savu “Paradīzes salas” krāsu neatkārtojamību. Jāpiebilst, ka tieši Itālijas ainavu gleznošana ir jo tuva māksliniekam.

Izstādē apmeklētājs varēs izsekot animācijas filmas radošajam procesam, jo ekspozīcijā apskatāmi mākslinieka akrila tehnikā  radītie darbi, kā arī fragmenti no animācijas filmas “Sirds likums”, kas ar studijas “Lokomotīve” atsaucību tiks rādīta ekspozīcijā.

“Sirds likumam nav robežas. Izstādei izvēlēta vienojošā tēma – pasaules metropoles. Sirds likuma reālā eksistence ir klātesoša metropolēs. Alekseja Naumova gleznotās ainavās audekla krāsu palete ļauj dzīvi plūst Sēnai, Temzai, arī Daugavai, lībiešu valodā – Vēnai. Arī Arkādiju ziemas ainavā noglāsta Naumova otas,” stāsta Micāne-Zālīte. “Pasaules metropoļu ainavas gaismās, spuldzēs, atspulgos un cilvēku dzīves ritmos atrodams ik solī vienojošais sirds likums – mīlestība.”

Aleksejs Naumovs (1955) beidzis LMA Monumentālās glezniecības nodaļu un radošo aspirantūru. Bijis Francijas valdības stipendiāts un studējis glezniecību Parīzē. No 2007. līdz 2017. gadam bijis LMA rektors. Kā iniciators, vadītājs, apmaiņas programmu un izstāžu kurators piedalījies dažādos sadarbības projektos Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Sarīkojis vairāk nekā 60 personālizstādes.