Kā top laikmetīgā māksla?

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

30. oktobrī plkst. 13.00 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina pastaigu, sarunu un darbošanos muzejā “Kā top laikmetīgā māksla?”

Pasākumā gida pavadībā apmeklētāji aplūkos divas izstādes, kas šobrīd skatāmas muzejā: “Daba – sintēze” un “Vienotā solī”, uzzinot mākslas darbu un personību stāstus. Lai gan katrai izstādei centrā ir cits materiāls – porcelāns un tekstils –, tomēr tās vieno arī kaut kas kopīgs: abas izstādes tradicionālās amatu prasmes izceļ laikmetīgos risinājumos un eksperimentos

Izstādes “Daba – sintēze” autore ir keramiķe Ilona Abdulajeva, un pasākumā apmeklētāji uzzinās par viņas dzīves gājumu – viņa piedzimusi ģimenē, kur roku darbs bija pašsaprotama lieta un meistarības pilnveidošana bija goda lieta.

Savukārt izstādes “Vienotā solī” autores ir tekstilmākslinieces, dvīņu māsas Ilona Linarte-Ruža un Dace Pudāne, un apmeklētāji varēs tuvumā izpētīt tekstilmākslas darbus.

Pasākuma otrajā daļā notiks darbnīca, kur katrs apmeklētājs varēs veidot savu radošo darbu.

Vēlams iepriekš pieteikties: Anita Puncule, tālr.: 29326833, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv