Aizvadīti Flokšu dārza svētki Jasmuižā

28. jūlijā biedrība “Sabiedriskais centrs „Aizkalne”” sadarbībā ar Raiņa muzeju „Jasmuiža” Aizkalnē īstenoja Mazo grantu projektu „Flokšu dārza svētki Jasmuižā”.

Svētku apmeklētāji varēja baudīt dziedātāja un radio balss Kaspara Markševica romantiski skanīgo koncertu, dziedot un dejojot līdzi. Pateicoties flokšu audzētājai un selekcionārei no Balvu novada Rugājiem Tatjanai Kočānei un vietējās kopienas iedzīvotājai Inesei Konstantinovai, bija sarūpēta fantastiska reibinoši smaržīga izstāde, kurā bija skatāmas 130 dažādu krāsu flokšu šķirnes. Par tām un dažādiem stādīšanas, audzēšanas un kopšanas noslēpumiem Tatjana Kočāne stāstīja arī savā lekcijā un visas dienas garumā atbildēja uz daudzajiem interesentu jautājumiem.

Izstādes apmeklētāji varēja nobalsot par savu viņuprāt skaistāko un smaržīgāko flokšu šķirni. Pēc rezultātu apkopošanas, Jasmuižas flokšu izstādes apmeklētāju balsojumā 1. vietu ieguva šķirne „Timur”, 2. vietā ierindojās „Helēna”, savukārt 3. vietas ieguvēja bija „The King”.

Pasākuma noslēgumā interesenti piedalījās vietējās dzejnieces Rasmas Zariņas dzejas darbnīcā, kur katrs ar lielu azartu sacerēja savu pantiņu. Savukārt mākslinieces Anitas Puncules vadībā dāmas darināja katra savu dzīvo ziedu rokassprādzi.

Gardas pankūkas un citus našķus pasākuma laikā piedāvāja Preiļu pludmales kafejnīca „Pampūkas”.

Neskatoties uz lietu, kas nedaudz iztraucēja pasākuma norisi un mainīja plānus, atsaucība bija liela – pasākumu apmeklēja ap 270 cilvēki – gan vietējie Aizkalnes pagasta iedzīvotāji, gan tuvāki un tālāki ciemiņi no Preiļu novada, Latgales un visas Latvijas.

Rīkotājiem ir patiess prieks un gandarījums, jo saņēmām tik daudz pozitīvu ziņu un pateicības vārdus, kas ļauj justies vajadzīgiem un dod spēku un iedvesmu nākamo pasākumu plānošanai. Par flokšu dārza svētkiem tik skaisti muzeja Facebook kontā ierakstīja Tatjana Kočāne: „Svētki izdevušies lieliski. Pat debesis no sajūsmas birdināja asaras!”

Paldies visiem, kuri palīdzēja, atbalstīja un apmeklēja!

Par atbalstu, sadarbību un palīdzību svētku tapšanā sakām paldies Aizkalnes Tautas nama un pagasta pārvaldei, Inesei Matisānei.

Paldies par finansējumu Preiļu novada pašvaldībai un Viduslatgales pārnovadu fondam!

Solvita Kleinarte, projekta vadītāja

Foto: Anita Puncule, Solvita Kleinarte, Laura Kampāne