Nodarbība veidota kā izzinoša darbnīca un saruna par dzīvās dabas norisēm, gadalaikiem, dabas tēliem un augiem, izmantojot Raiņa bērnu dzejas valodu.
Nodarbībā tiek izmantoti arī spēles elementi, kas attīsta gan skolēna radošumu un iztēli, gan erudīciju. Nodarbības uzdevumos tiek izmantoti dabas materiāli (augi), veidojot savu herbāriju un aprakstot šos augus pēc īpašībām, pielietojuma un meklējot šo augu attēlojumu Raiņa dzejā. Skolēni tiek iepazīstināti ar herbāriju veidiem, to tapšanas vēsturi un Raiņa personīgajiem iespaidiem, veidojot savu herbāriju. Labos laikapstākļos daļa nodarbības norisinās ārā.
Skolēni veido savu herbārija grāmatiņu (vai pēc izvēles – grāmatzīmi), ko skolēni var ņemt līdzi un mājas vai skolā papildināt.
Dažos uzdevumos paredzēta diferencēta uzdevuma izpildes kārtība, balstoties uz katra vecuma posma zināšanām un prasmēm. Saturu iespējams pielāgot mācību tēmai.
Atbilst priekšmeta Literatūra tēmai 5.2.Daba un priekšmeta Vizuālā māksla tēmai 5.5. Dabas formas un materiāli mākslas darbā.
Nodarbība piemērota arī skolēniem ar īpašām vajadzībām un mazākumtautību skolēniem.
Ja nepieciešams dalīties grupās, tad paralēli ir pieejams arī ekspozīcijas apmeklējums. Stāvvieta piemērota lielajiem autobusiem, ir piknika vieta ar soliņiem un iespēju iekurt ugunskuru. Ir atsevišķa piknika vieta bez ugunskura, bet ar nojumi lietainam laikam. Piesakot iepriekš, ir iespēja pagatavot tēju.
• Ilgums: 90 minūtes.
• Dalībnieku skaits: 10–20.
• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.