Dzejoļi dzied un dejo

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) Dzejas dienās 12. septembrī plkst. 12.00 aicina uz Dzejas svētkiem, kur gaidāma tikšanās ar dzejniekiem Eviju Gulbi un Kārli Vērdiņu, kuri lasīs savas dzejas rindas, savukārt dzejoļus ar Evijas Gulbes vārdiem izdziedās Bauskas bērnu vokālā studija “Pigoriņi”.

Evija Gulbe ir autore vairākām bērnu dzejoļu un stāstu grāmatām, tai skaitā populārajai grāmatu sērijai “Koko un Riko” par divu žurkulēnu piedzīvojumiem. Strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju un bijusi radio SWH moderatore ar ētera pseidonīmu Juta Jazz.

2015. gadā izdots mūzikas disks “Lilallā un viņas pigoriņi” ar 15 dziesmām un to fonogrammām, kā arī nošu grāmatiņa. Dziesmu tekstu autore ir Evija Gulbe, mūzikas autore – Anita Rezevska. Dziesmas iedziedājusi vokālā studija “Pigoriņi” un rokenrola grupa Big Al & The Jockers”.”12. septembrī muzejā viesosies vokāls studijas “Pigoriņi” (vadītāja Ieva Aukšmuksta) vairāk nekā 35 dalībnieku kuplais kopkoris

Jautāta, ko jūs gribētu pastāstīt par sevi saviem lasītājiem, Evija Gulbe atbild: “Sevišķi ticu brīnumiem. Ar tiem iedraudzējos, kad biju maza mazītiņa. Necik daudz kopš tā laika paaugusies neesmu. Varbūt tieši tāpēc man tik mīļa un saprotama mazo cilvēku pasaule.”

Dzejnieks, literatūrzinātnieks, atdzejotājs Kārlis Vērdiņš ir viens no nozīmīgākajiem un pazīstamākajiem savas paaudzes dzejniekiem, daudzu dzejoļu krājumu, tai skaitā bērnu krājumu “Burtiņu zupa”, “Tētis”, “Dilles tante”, “Jandāliņš”, autors. Vairāku nozīmīgu literāru apbalvojumu laureāts, tostarp – trīskārtējs Latvijas Literatūras gada balvas saņēmējs.

Dzejas dienu pasākumi notiks muzeja brīvdabas teritorijā, lietus gadījumā – telpās.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv (līdz 11. septembrim).

Ieeja pasākumos bez maksas.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.