27. novembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, notiks diskusiju cikla “Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā” saruna par latviešu rakstnieku totalitārisma laikā. Diskusijā piedalīsies Dr. hist. Daina Bleiere, Dr. philol. Ieva Kalniņa, Dr. philol. Anita Rožkalne un Dr. hist. Mārtiņš Mintaurs. Sarīkojumu vadīs Mg. philol. Arnis Koroševskis.
Jau sesto reizi Andreja Upīša memoriālajā muzejā notiks diskusija par divdesmitā gadsimta latviešu politiskajām izvēlēm, kuras lielā mērā nosaka arī mūsu šodienas dzīvi. Turpinot iztirzāt Latvijas vēstures neviennozīmīgi interpretējamās lappuses, pienākusi kārta aplūkot tieši radošās personības – latviešu rakstniekus un literātus Otrā pasaules kara laikā un pēc tā. Diskusijas dalībnieki mēģinās palūkoties uz radošas personības dzīves un darba apstākļiem dažādu okupācijas varu un totalitārisma laikmetā. Pēdējo gadu laikā ir īpaši aktualizēts jautājums par daudzu kultūras personību darbību padomju okupācijas laikā, kolaboracionismu un konformismu, un šo personību pārvērtēšanu, tādēļ tas radījis akūtu nepieciešamību pēc akadēmiskām un konstruktīvām diskusijām.
Sarunā tiksies pieredzējuši vēsturnieki un literatūrzinātnieki, tādējādi mēģinot gūt kontekstuāli iespējami plašu skatījumu uz šo jautājumu loku. Diskusijas apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus un uzzināt pētnieku viedokli, tādējādi padziļinot savas zināšanas, mazinot aizspriedumus un, iespējams, nonākot pie jauniem atklājumiem.
Diskusiju cikls “Latvietis un viņa izvēlē XX gadsimtā” muzejā aizsācies jau 2019. gadā un līdz šim pulcējis vēsturniekus, filozofus un politologus, lai diskutētu par neviennozīmīgi interpretējamajiem Latvijas 20. gadsimta vēstures pagrieziena punktiem.
Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Ieejas maksa: 5,00 €.