
Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) ceturtdien, 6. martā, plkst. 19.00 aicina uz Mikelandželo 550. dzimšanas dienai veltītu pasākumu “No logosa uz eidosu”. Pasākumā Jāņa Akuratera muzeja speciālisti kopā ar žurnālistu un vēsturnieku Igoru Vatoļinu sarunāsies ar filozofiem Ventu Sīli un Alekseju Romanovu, kā arī ar tēlnieku Ivaru Drulli par tēla un izteiksmes kopsakaru, tēlniecību un neoplatonismu.
“Viņa māte grūtniecības laikā krita no zirga, un to, ka zēns piedzima, pie tam vesels, uzskatīja par brīnumu. Tāpēc dēlam tika dots vārds Mikelandželo, tā norādot uz eņģeli. Pasaule šo tēlniecības dižgaru iepazina tieši ar šo vārdu. Mikelandželo Buonaroti piedzima 1475. gada 6. martā netālu no Areco Kaprēzē, kas atrodas Tibras ielejas augšgalā, tolaik Florences Republikā,” stāsta pasākuma rīkotājs Aivars Eipurs.
Pasākumā muzeja speciālisti Aivars Eipurs un Maira Valtere un žurnālists, vēsturnieks Igors Vatoļins sarunāsies ar filozofiem Ventu Sīli un Alekseju Romanovu, kā arī ar tēlnieku Ivaru Drulli. “Celsim tiltus starp gadsimtiem formā un izteiksmē, tēlniecību tad un tagad. Pievērsīsim uzmanību tam, ka no 1490. līdz 1492. gadam Mikelandželo mācījās Mediči dibinātajā Platona akadēmijā. Tur viņa darbu un uzskatus ietekmēja ievērojamākie tā laika filozofi un rakstnieki, tostarp Marsīlio Fičīno, Piko della Mirandola un Policiano,” piebilst Eipurs.
Ņemot vērā Akurateru ģimenes interesi par Itāliju, pašu Mikelandželo un arī viņa dzeju, jau 13. janvārī Jāņa Akuratera 149. dzimšanas dienas pasākumā “Sarunas ar Mikelandželo” Jāņa Akuratera muzeja Gaišajā salonā tika atklāta izstāde “Mikelandželo Buonaroti dzimtā puse”, kas tapusi sadarbībā ar Mikelandželo muzeju Kaprēzē. Izstāde Akuratera muzejā būs aplūkojama 6. martā un vēl tikai pāris dienas, tad tā ceļos tālāk.
Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.
Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.