Pasākums 27. aprīlī diemžēl nenotiks un tiek pārcelts uz citu laiku!
Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30) 27. aprīlī plkst. 14.00 aicina uz tekstu darbnīcu “Palēlinājums#1”, kurā dzejniece Linda Mence (Gabarajeva) kopā ar nodarbības dalībniekiem pētīs, aplūkos un pievērsīs vissīkāko uzmanību kādam dzejolim.
Tekstu darbnīcā “Palēlinājums” apmeklētāji kopā ar dzejnieci Lindu Menci (Gabarajevu) aplūkos dzejoļa sazarošanos, pētīs asociācijas, kādas rada atsevišķi vārdi un to savienojumi, pievērsīs uzmanību vissīkākajam, kas atrodams tekstā – skatīs dzejoli palielinājumā. Un pētīs, kā iespējams lasīt, ļaujot dzejolim aizņemt laiku, dot ierosmi runāt, rakstīt vai zīmēt – skatīs dzejoli palēninājumā.
27. aprīļa nodarbība būs pirmā tekstu darbnīcas nodarbība. Katru reizi tiks aplūkots viens teksts. Šoreiz darbnīcas dalībnieki strādās ar mūsdienu autora dzejoli, kas nesen atdzejots latviski. Uz nodarbību aicināti dzejas lasītāji, rakstītāji un tie, kuri vēlas atrast jaunus veidus, kā saskarties ar tekstu. Līdzi jāņem pierakstu vai skiču klade un rakstāmrīks.
Nodarbību vadīs dzejniece Linda Mence (iepriekš Gabarajeva). Linda raksta dzeju pieaugušajiem un bērniem, atdzejo no angļu valodas, raksta arī esejas un prozu, brīvajā laikā mācās pīt grozus. Par nodarbību viņa stāsta: “Lai iegrimtu dzejolī, ir jāuzticas. Dažreiz dzejolis jau no pirmās rindas pārliecina, ka vēl man labu. Dažreiz tas ir autors, par kuru esmu dzirdējusi labus vārdus, un tāpēc es uzticos, ka dzejolis būs pret mani labs. Un reizēm dzejolis pārsteidz kaut kur vidū vai tikai trešajā lasīšanas reizē. Lasījumu ietekmē viss, ko zinu par tekstu un tā autoru, un vēl tas, par ko dzejolis nav atbildīgs – vai esmu izgulējusies un padzērusi kafiju, vai braucu vilcienā vai arī gaidu rindā pie zobārsta. Lasīšanas brīdī dzejoļa pasaule no noslēgtas telpas pārtop atvērtā, bet nebūt ne pārredzamā vidē. Lai gan teksts notiek laikā un tā lasīšanu var uztvert kā līdzīgu ceļam vai upei, tā ir upe, tas ir ceļš, kas sazarojas. Vārdi un to savienojumi raisa asociācijas, tie dur un skrāpē, pārsteidz un biedē. Neceļi, pa kuriem aizved dzejolis, liek mulst un pazust, un tā ir tā burvība – apmaldīties, nevis nonākt.”
Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.
Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.