Raiņa diena “Saules loka trejādība”

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

11. septembrī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, notiks Raiņa diena “Saules loka trejādība”, tā svinot Dzejas dienas. Visas dienas garumā muzejā notiks gan teatrāli uzvedumi, gan izglītojoša saruna par Raiņa lugu “Pūt, vējiņi!”, gan arī apmeklētāji varēs brīvā gaisotnē izbaudīt Raiņa un Aspazijas vasarnīcas atmosfēru.

Plkst. 11.00 Kauguru Jauniešu teātris “Eksperiments” (režisore Dace Umbraško) mazos skatītājus aicina uz Raiņa bērnu dzejas izrādi “Raini, nāc pagalmā rotaļāties!”.

Savukārt plkst. 15.00 muzejā varēs noskatīties Starptautiskos festivālos godalgotā ”Mazā ģildes” jauniešu teātra “Vinnijs” izrādes “Pūt, vējiņi!” (režisores Ingūna Gremze un Karīna Šišlo) videoversiju (1 stundu gara). Interesantus faktus par Raiņa lugu “Pūt, vējiņi!” un tās tapšanu pastāstīs literatūrzinātniece Astrīda Cīrule.

Plkst. 17.30 “Raiņa dzejas meditācija” sāksies ar nelielu teatrālu intermediju lejasstāvā, bet pēc tam ikviens apmeklētājs varēs brīvā gaisotnē aplūkot Ievas Putniņas izstādi “Kaķacs”, apsēsties un ieklausīties mūzikas skaņās un Raiņa dzejas rindās, piedzīvot vārdu un skaņu mijiedarbību skaniskumā. Arī dalībniekiem būs iespēja runāt savus vai Raiņa pantus. “Jo īpaši aicinām arī tos, kuri vēl nav savus tekstus uzdrīkstējušies lasīt kādam priekšā,” aicina muzejs.

Ieeja muzejā Raiņa dzimšanas dienā 11.09. bezmaksas.