Ojāra Vācieša un Māra Čaklā dzeja – Liepājā

Ojāra Vācieša muzejs
Ojāra Vācieša un Māra Čaklā dzeja - Liepājā. Afišā redzamas trīs Ojāra Vācieša krāsotas mandalas.

30. jūlijā plkst. 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā (Liepāja, Rožu laukums 5/6) notiks literāra pēcpusdiena “Ojāra Vācieša un Māra Čaklā dzeja – Liepājā”. Pasākums pieliks krāšņu punktu izstādei “Viņi un sirdsapziņa”, kas jau kopš 1. jūnija aplūkojama Liepājā.

Literārā pēcpusdiena vasaras noskaņu gammā būs Ojāra Vācieša muzeja rīkots noslēguma akords muzeja ceļojošajai izstādei “Viņi un sirdsapziņa”, kas veltīta Ojāra Vācieša un Māra Čaklā radošajām un personiskajām saitēm. Pasākums “Ojāra Vācieša un Māra Čaklā dzeja – Liepājā” iecerēts kā literārā pēcpusdiena, kurā apmeklētāji aicināti izbaudīt Ojāra Vācieša un Māra Čaklā dzeju: gan vasarīgas pastorāles, gan dabas spēkā sakņotu dzeju. Pasākumā viesosies arī Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse, kurā stāstīs par dzejniekiem un viņu kopīgi dalīto laiku. Kā stāsta izstādes autore Dace Micāne-Zālīte, “tas būs skaists satikšanās mirklis, augsti novērtēts esības brīdis, kad satiekas acis un mēs dalām vienu telpu un situācijas enerģētiku.”Kurzemnieks Māris Čaklais un vidzemnieks Ojārs Vācietis katrs savā rokrakstā pierakstījuši Latvijas vasaras skices – te jūra, pļava, te Gaujas līcis un saule. Interesanti, ka Mārim Čaklajam saule dzīvo pat rakstāmgalda atvilktnē, kad to kā bateriju var paņemt un ievibrēt gaismu rēnā rudenī. Savukārt vasaras saule Ojāram Vācietim ir pārvērsta auglī, kuru apēdot tikai kauliņš jāizspļauj laukā.Izstādes “Viņi un sirdsapziņa” centrā ir mākslinieka Inta Sedlenieka radītais trīs metrus augstais “Sirdsapziņas krekls”, kur iespējams tuvplānā ielūkoties Ojāra Vācieša un Māra Čaklā savstarpējā sarakstē, fotogrāfijās un literatūras pasaulē.
Izstāde savu ceļu 2020. gadā sākusi Ojāra Vācieša muzejā, tālāk devusies uz Saldus pilsētas bibliotēku, tagad aplūkojama Liepāja, bet jau augustā savu ceļu turpinās Ojāra Vācieša dzimtajā Malienā – Alūksnē.

Literārās pēcpusdienas vizuālā identitāte ir trīs dažādi Ojāra Vācieša zīmēti “šķīvji” – apļa veida krāsu ritmi. Bet par to tuvāk jau varēsit uzzināt, braucot ciemos pie mums – uz Ojāra Vācieša muzeju Pārdaugavā.

Ieeja bez maksas.
Ieeja pasākumā tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju. Līdzās sertifikātam jāuzrāda arī personas apliecinošs dokuments. Droša līmeņa pasākums.