Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) no 28. jūnija skatāma fotogrāfa Andra Eglīša fotoizstāde “Budēļi dzied Dziesmu svētkos”.
Foto izstādē apskatāmi tautas tradīciju kopas “Budēļi” dalībnieku portreti. Tradīciju kopas dalībnieki ir fotogrāfa labi draugi, tāpēc arī tapusi izstāde tieši ar viņiem. “Viņš fotografē tos, kurus mīl. Parasti tā ir daba, dzīvnieki, kurus viņš “medī” ar fotoaparātu, bet šoreiz – “Budēļi,” piebilst Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.
Andris Eglītis specializējas galvenokārt dabas fotogrāfijā, uzņemot ainavas un augus, tomēr īpašu interesi izraisa dzīvnieki un putni. Došanās dabā, ceļošana pa Latviju un tuvējām kaimiņvalstīm ir neatņemama Andra Eglīša dzīves sastāvdaļa, kurā naktis un agri rīti tiek pavadīti slēpņos, gaidot īsto brīdi, kuru notvert fotoobjektīvā. Kā fotogrāfs guvis pieredzi izdevumos: “Lauku Dzīve”, “Latvijas Daba”, “Mežs” un “Medības, Makšķerēšana, Daba”.
Fotogrāfam bijušas astoņas personālizstādes Latvijā un ārzemēs, no tām jāatzīmē vērienīgākā: “Portreti. Dzīvnieki” (Rīga, 2012). Fotogrāfa darbi skatāmi fotoalbumos, grāmatās, kalendāros, bukletos un kartiņās, kā arī fotogrāfa mājaslapā. No pēdējos gados izdotajām grāmatām, kurās publicētas Andra Eglīša fotogrāfijas, jāmin “Mana mīļā Latvija” un Imanta un Rimanta Ziedoņa “Leišmalīte”. Andra Eglīša darba pieredze ir plaša – viņš strādājis gan Rīgas Zooloģiskajā dārzā, gan pasniedzis fotogrāfiju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Darba pienākumi aizveduši arī uz Gaujas Nacionālo parku un Teiču dabas rezervātu.
Fotogrāfija tika apgūta, dokumentējot dabas parādības un norises. Andris Eglītis ieguvis Latvijas Amatniecības Kameras fotogrāfijas meistara diplomu. Savukārt formālā izglītība iegūta LVU Bioloģijas fakultātē, specialitātē – zooloģija.