Muzeju nakts ceļvedis: Ģimenēm un bērniem

Visi muzeji

Memoriālo muzeju apvienības muzeji 13. maijā, Muzeju naktī, līdzas koncertiem, izstādēm, ekskursijām un radošām darbnīcām piedāvā arī vairākus pasākumus un spēles, kas domātas tieši ģimenēm un bērniem.

Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19)

16.30–19.00 Animācijas darbnīca bērniem un vecākiem. Darbnīcu vada Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Ieva Viese-Vigula, Terēze Medne, Elizabete Andersone un Olivers Ķīsis. Uz rotaļu darbnīcu aicina Ilga Reizniece.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7)

21.00–23.00 Vasarnīcā Muzeju naktī būs “Naktstauriņu laiks” – radoša darbošanās bērniem “Palaid brīvā lidojumā”, kurā apmeklētāji varēs izgatavot paši savu naktstauriņu un izzināt taureņu gaitas Raiņa un Aspazijas daiļradē.

Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30)

17.00–19.00 Herbārija pastkaršu darbnīca bērniem un ģimenēm.

Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads)

20.00–21.00 Radošā darbnīca “Pūra cimdu raksti”. Tajā apmeklētāji varēs radīt paši savu papīra “cimdiņu”, izmēģinot roku cimdu rakstu zīmēšanā.

Raiņa muzejs “Tadenava” (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads)

19.00–24.00 Izstādes “Rotaļlietu stāsts” un rotaļlietu izgatavošanas darbnīca.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9)

19.00–01.00 “Jauno rakstnieku mekā” muzejā caur attēliem, spēlēm un uzdevumiem varēs iepazīt Rūdolfa Blaumaņa “audžudēlus” – jaunos rakstniekus un mūziķus, kam savulaik palīdzējis Blaumanis.

Andreja Upīša memoriālais muzejs (Rīga, Brīvības iela 38-4)

19.00–24.00 Interaktīva spēle “Izglāb gleznu!”. Puzle, kuru saliekot, iespējams ne tikai izglābt gleznu, bet arī nopelnīt saldas balviņas no “Skrīveru saldumiem”.

Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros (Skrīveri, Daugavas iela 58)

20.00–21.00  Skrīveru mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu muzikāla programma “Man ir dziesmu vācelīte”

20.00 Radošās darbnīcas “Radoši un zaļi”.

Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5)

18.00–22.00 Orientēšanās spēle pa Krišjāņa Baronu ielu “Atrodi vietu!” (uzdevumus var saņemt muzejā).

18.00–22.00 Radošas darbnīcas un spēles bērniem, meistardarbnīca “Jaunās Barona muzeja ekspozīcijas sapņu radīšana”.

Ieeja visos pasākumos un darbnīcās ir bez maksas. Lietus gadījumā pasākumi, kas ieplānoti muzeju āra teritorijās, var tikt pārcelti uz iekštelpām.

Plašāka Memoriālo muzeju apvienība Muzeju nakts programma: Muzeju nakts 2023 apvienībā

Latvijas muzeju Muzeju nakts programma: Muzeju nakts

Muzeju nakts dēļ 14. un 15. maijā ir mainīti muzeju darba laiki. Tie atrodami ŠEIT.