Aicinām apskatīt Raiņa un Aspazijas ekspozīciju Šveicē

Līdz pat 2025. gada maija vidum vēl aizvien var apskatīt Raiņa un Aspazijas ekspozīciju Lugānā, Kastaņolā, Šveicē, kas vēsta par dzejnieku pavadīto laiku Kastaņolā, kā arī Latvijas un Šveices sakaru būtiskākajiem punktiem.

Ekspozīcija “Rainis un Aspazija starp Latviju un Šveici”, kas ir apskatāma kopš 2018. gada, vēsta par Raiņa un Aspazijas Kastaņolā pavadīto laiku, emocionālu līdzpārdzīvojumu ļauj izjust dzejnieku vēstuļu un Raiņa atmiņu grāmatas “Kastaņola” fragmenti. Dzejnieku dzīves un darbības kontekstā iezīmēti Šveices un Latvijas sakaru būtiskākie punkti laika posmā kopš 1893. gada līdz mūsdienām, kā arī sniegts vispārējs ieskats Latvijas vēsturē. Apskatāmas Niklāva Strunkes oriģinālilustrācijas Raiņa un Aspazijas darbiem, trimdas laikā tapušo darbu izdevumi, lasāma Raiņa grāmata “Kastaņola” trīs valodās.

“Veidojot ekspozīciju, tika domāts par ļoti dažādām mērķauditorijām. Izaicinājums bija padarīt to saistošu gan vietējam šveicietim, gan ārzemju tūristam, gan arī ciemiņam no Latvijas, jo atšķiras zināšanu bagāža gan par Raini un Aspaziju, gan Latvijas vēsturi un abu valstu attiecībām,” stāsta ekspozīcijas veidotāji.

Raiņa un Aspazijas muzejs Kastaņolā (Piazza C. Cattaneo 1, Lugānā) apmeklētājus gaida piecas dienas nedēļā no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8.30 līdz 16.30. Ieeja bez maksas.

Ekspozīciju veidoja dizaina birojs “H2E” un satura autori – Vita Matīsa, Gundega Grīnuma, Jānis Šiliņš –, sadarbojoties Memoriālo muzeju apvienībai un Lugānas Vēstures arhīvam.

2018. gadā uz pieciem gadiem tika noslēgta vienošanās ar Lugānas pilsētu par Raiņa un Aspazijas ekspozīciju Lugānas Vēstures arhīva telpās. Vienošanās tika pagarināta vēl par diviem gadiem – līdz 2025. gada maijam.

Ekspozīcija izveidota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu, to uztur Lugānas pilsētas pašvaldība.

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji