Aicina pieteikties konferencei “Rainis un Aspazija starp laikabiedriem Eiropas kultūrtelpā”

Rainis un Aspazija Torņakalnā Dīķa ielas dzīvoklī. Dzejnieki sēž dīvānā, Aspazijai rokās ziedi.

Raiņa un Aspazijas muzejs sadarbībā ar LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu rīko starptautisku zinātnisku konferenci “Rainis un Aspazija starp laikabiedriem Eiropas kultūrtelpā”.

Konference norisināsies 2024. gada 26. un 27. septembrī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7.

Aicinām pieteikt referātus latviešu un angļu valodā par šādām tēmām:

•   Raiņa un Aspazijas idejas laikmeta kontekstā, abu dzejnieku saistība ar nozīmīgām personībām 19./20. gs. mijā, viņu idejām un darbiem;
  •   idejiskie strāvojumi Raiņa un Aspazijas laikā Latvijā un citviet Eiropā, to saskare un attīstība;
  •   rakstnieces un sieviešu tiesību problemātika;
  •   personību paštēls un tēls sabiedrībā cauri laikiem;
  •   mūsdienīga personības muzeja loma personības piemiņas saglabāšanā un tālāknodošanā;
  •   radošās partnerattiecības Eiropas valstīs (piemēram, Ārne un Hulda Gārborgi (Norvēģija),  Marija Undere un Arturs Adsons (Igaunija)).

Dalība konferencē ir bez maksas.

2025. gada rudenī LU LFMI plāno izdot recenzētu zinātnisko rakstu krājumu, kas balstīts konferences referātos.

Pieteikumus konferencei gaidīsim uz e-pastu rainis.maja@memorialiemuzeji.lv  līdz 2023. gada 20. decembrim. Dalība konferencē tiks apstiprināta līdz 2024. gada 20. janvārim.

Call for Papers “Rainis and Aspazija Among Contemporaries in the European Cultural Context”

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji