Uzrādot Raiņa un Aspazijas mājas ieejas biļeti, apmeklē izrādi “Ragana” ar atlaidi

Turpmāk, uzrādot Raiņa un Aspazijas mājas ieejas biļeti, apmeklē Ģertrūdes ielas teātra gandrīz mūziklu “Ragana” ar draudzīgu atlaidi (-30% no biļetes pamatcenas).

19. janvārī plkst. 17.00 (pirms izrādes “Ragana”) Raiņa un Aspazijas māja piedāvā apmeklēt muzeja eksperta Jāņa Zālīša aizraujošu ekskursiju Raiņa un Aspazijas mājā un memoriālajā dzīvoklī. Muzejā iespējams noskatīties arī dokumentālo filmu par Aspaziju un Raini “Laikarits”.

Raiņa un Aspazijas māja atrodas Rīgā, Baznīcas ielā 30
(20 minūšu gājiena attālumā no Ģertrūdes ielas teātra).

Ieejas maksa muzejā: 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR
Ekskursija bez maksas
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa telefonu 29254193 vai e-pastu rainis.maja@memorialiemuzeji.lv

Aspazijas luga “Ragana” tapa laikā, kad dzejnieces un dramaturģes lugas tika iestudētas Rīgas Latviešu teātrī, tomēr sievietes stāvoklis sabiedrībā, runājot dzejnieces vārdiem, “tinās melnas nakts dūmakā”. Arī šodien, gandrīz 130 gadus vēlāk, līdztiesības ideja ar Aspazijas roku uzstājīgi klauvē pie mūsu kultūras namdurvīm, no jauna taujājot, ar kādiem līdzekļiem ne tikai iespējams, bet arī vērts piepildīt savus sapņus un ilgas?

Izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas valodas krāšņajam rakstam, ar balss un ritma spēlēm izgaismo “Raganas” stāstā glabāto pavedienu par sievietes pieredzi, piepildot savas ilgas un sapņus. Ragana “ar visu savu liesmaino būtību no vecās dzīves ārā lauzdamās un nespēdama vēl jaunā gaismā atrast sev stāvokli, ar tūkstoš taustekļiem vēl pie vecā turēdamās un tā mūžīgās pretrunās svaidīta,*” iedegas, top spilgtāka un kļūst par ugunsgrēku, līdz oglei sadedzinot sevi un citus.

Sakausējot mūsu kultūras mantojumu un šodienas realitāti, izrādes radošā komanda pulsējoša bīta pavadībā aicina gaismas un tumsas šķilto dzirksteļu mirdzumā meklēt ceļu viņpus duālistiska pasaules redzējuma un nepārtraukta progresa idejas.

*Aspazija 1924. gada “Teātra Vēstneša” otrajā numurā par lugas “Ragana” tapšanu.

Vairāk par izrādi: ŠEIT

Vasaras darba laiks muzejos

Vasaras sezonā trešdienās mainīts darba laiks Memoriālo muzeju apvienības muzejiem, lai varētu uzņemt apmeklētājus arī vasaras vakaru stundās.

Visi muzeji

Muzeju nakts ceļvedis: koncerti

Kas gan ir Muzeju nakts bez koncertiem? Turpinot tradīcijas, arī šogad vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks koncerti, kuros piedalīsies mūzikas grupas un kori, folkloras kopas, mūzikas skolu audzēkņi, un gaidāma pat "Dzejas pusnakts" ar elektronisko mūziku.

Visi muzeji