Kas slēpjas grāmatās?

1.–4. klase
Raiņa un Aspazijas māja

Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā atrodas dzejnieku personīgā bibliotēka, kas glabā ne tikai sešus tūkstošus grāmatu, bet arī daudz intriģējošu noslēpumu.

Nodarbības sākumposmā muzejpedagogs kopā ar skolēniem dodas uz Raiņa un Aspazijas personīgo bibliotēku. Tiek atklāts, ka bibliotēka ir kā maģisks tilts uz citu pasauli – tā var būt slepena, glabāt noslēpumus, dažādas lietas, herbārijus, vēstījumus un daudz ko citu. Dialogā ar skolēniem tiek noskaidrots, vai viņiem mājās ir grāmatas un kāda loma tām ir viņu dzīvē.

Pamatdaļā skolēni tiek sadalīti trijās grupās un katra grupa izvēlas vienu grāmatu, kurā ir iešifrēts turpmākais uzdevums. Pirmā grupa darbojas ar Aspazijas bērnu dzeju un uz papīra veido “slepeno dzejoli” ar neredzamo tinti. Otrā grupa veido “slepeno dzejoli” ar Raiņa dzeju. Trešā grupa noskaidro, kas ir herbārijs, veido herbārija karti un “gleznu”, tāpat kā to savulaik Šveices kalnos darīja Rainis.

Nodarbība ir lielisks veids, kā skolēni, iedzīvinot fantāziju un radošo domāšanu, uzzina par dzejniekiem Aspaziju un Raini, kā arī attīsta interesi par literatūru, bibliotēku un aizraujošā veidā uzzina, ka grāmatām var būt daudz un dažādu funkciju.

• Ilgums: 1 h.
• Dalībnieku skaits: 10–30 skolēni.
• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.

Apskatīt citas programmas