Pārgājiens pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā

10.–12. klase, 5.–6. klase, 7.–9. klase
Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Interaktīva pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā ved 7 kilometrus izzinošā, iedvesmojošā un skaistā pastaigā pa Jūrmalas ielām un gar jūru. Jūrmalai raksturīgās koka arhitektūras vērošana, kāpu izstaigāšana un iejušanās autentiskā dzejnieku dzīvesvidē ļauj iepazīt dzejnieku personību, darba un atpūtas attiecības, kā arī labāk izprast sabiedriskās un vēsturiskās norises dzejnieku dzīves laikā.

Skolēni izzinošo pastaigu sāk Pumpuru stacijā un kultūrobjektus meklē, risinot uzdevumus un orientējoties kartē un Raiņa un Aspazijas dzejā, vēstulēs un atmiņās. Gida vadībā apmeklētāji apskata Pēperkoka namiņu – pirmās mīlestības pilnās vasaras mājvietu. Tālāk ceļš ved uz Jaundubultu vasarnīcu, kura atjaunota 2019. gadā. Tajā sarakstīta Raiņa luga “Uguns un nakts”, spilgti ritējusi radošā un saviesīgā dzīve: vasarnīcas augšstāvā iedomājamies Raiņa, Skalbes, E. Dārziņa sarunas, apkārt esošais mežs iztēlē atmodina Raini, ar papīra lapiņu rokās atsēdušos uz kāda celma, savukārt jūras tuvums – dzejnieku sapņainās vakara pastaigas.

Seko pieturpunkts “Raiņa priedes”, pastaiga gar jūru, 2020. gadā atklātā pieminekļa “Aspazija kāpās” apmeklējums. Šie objekti vēsta par Raiņa un Aspazijas kultūras mantojumu attīstību pilsētā.

Pārgājiena noslēgumā tiek sasniegta Raiņa un Aspazijas vasarnīca, kura ļauj ielūkoties autentiskā dzejnieku dzīves vidē, iepazīt memoriālās telpas, izbaudot miera un klusuma gaisotni, kurā radīja un atpūtās Rainis un Aspazija.

• Ilgums: 3,5–4 stundas.
• Dalībnieku skaits: līdz 30 skolēniem.
• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.

 

Apskatīt citas programmas