Sajūtu ceļojums

10.–12. klase, 7.–9. klase, Pieaugušie
Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Raiņa un Aspazijas vasarnīcas zālē pie diviem galdiem sēž sievietes. Priekšplānā sēž jauna meitene, viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Meitene tausta albumu, kurā ir ziedu herbārijs. Tālāk redzama vēl viena sieviete pie galda, arī viņai ir aizsietas acis, uzliktas austiņas. Viņa ķemmē māksligos matus, kas atrodas uz galda.

Sajūtu ceļojums ir taktils sajūtu piedzīvojums, kas ļauj caur maņām – dzirdi, tausti un smaržu – iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Saule, vējš, rozes, kafija, dzejas rindas, vēstules un atmiņas ir tikai dažas no iemīļotajām dzejnieku lietām, kas veido sajūtu ceļojumu Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Programma īpaši veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam.

Sajūtu ceļojumā apmeklētāji aicināti aizsiet acis un sataustīt dzejnieku vaibstus, sasmaržot Alpu ziedus Raiņa herbārijā, pievienoties Aspazijai kafijas pauzē, kā arī aktieru Ievas Džindžas, Sandras Kļaviņas un Ģirta Krūmiņa pavadībā būs ļauts sadzirdēt un iztēloties to, ko sajūt rokas, bet neredz acis.

Programma radīta sadarbībā ar “Sajūtu teātra” radošo grupu, 2022. gadā saņemot Jūrmalas Gada balvu kultūrā “Par izcilu valsts un starptautiska mēroga kultūras notikumu veidošanu Jūrmalā”.

Norisi atbalsta VKKF KultūrELPA.

 

• Ilgums: 1 h.
• Dalībnieku skaits: līdz 20 cilvēkiem.
• Dalībniekam: 2.00 EUR

Skolotājam, kas pavada skolēnu grupu, ieeja bez maksas.

 

Apskatīt citas programmas