Zelta zirgs

7.–9. klase
Raiņa un Aspazijas māja

Nodarbībā ar radoši instrumentālu izspēli skolēni padziļinātāk iepazīstas ar Raiņa lugu “Zelta zirgs”. Lugā paustās vērtības, vēstījumu, noskaņu un galvenos varoņus skolēni izspēlē netradicionālā veidā – ar perkusijas instrumentu palīdzību.

Ievaddaļā skolēni apskata Raiņa un Aspazijas mājas memoriālo dzīvokli, kā arī rakstnieku personisko bibliotēku, kurā tiek iepazīstināti ar lugas “Zelta zirgs” pirmizdevumu, tā tapšanas vēsturi un apstākļiem. Nodarbībā katram lugas cēlienam tiek veltītas 10–15 minūtes, kuru laikā skolēni lomās lasa katra cēliena zīmīgākos dialogus un kopā ar muzejpedagogu pārrunā lugas sižetisko līniju un idejisko vēstījumu. Skolēniem tiek piešķirti tādi perkusiju instrumenti kā džambas, “jūras bungas”, zvanga un daudzi citi, lai skolēni katram lugas cēlienam vienotā instrumentālā ansamblī radītu muzikālo pavadījumu.

Skolēni ne tikai padziļinātāk iepazīstas ar vienu no Raiņa kanoniskākajiem darbiem, bet arī attīsta radošumu, fantāziju, ritma izjūtu, interesi par literatūru un muzicēšanu, kā arī intuitīvi gūst priekšstatu par to, kā aizraujošā veidā var apvienot klasisko ar mūsdienīgo.

• Ilgums: 90 min.
• Dalībnieku skaits: 25.
• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.

Apskatīt citas programmas