Abi labi

Jāņa Akuratera muzejs

6. septembrī plkst. 19.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) aicina uz Dzejas dienu pasākumu “Abi labi”, kurā piedalīsies dzejnieki Contra (Margus Konnula, Igaunija) un Guntars Godiņš (Latvija).

Abu autoru asprātīgais, laikmeta griežus atainojošais dzejnieku duets neatstāj vienaldzīgu nevienu, kuram iepriekš gadījies apmeklēt pasākumu, kurā abi šie dzejnieki piedalījušies kopā.
Margus Konnula (pseidonīms Contra, 1974) ir igauņu dzejnieks un tulkotājs. Rakstījis dzeju un grāmatas bērniem, lielākoties igauņu valodā. Taču krājumā “Tik grūti ir būt latvietim” apkopoti viņa oriģināldzejoļi latviešu valodā. Contram ir dzīva interese par mūsu Lāčplēsi. Kā Margus Konnula latviešu valodu iepazinis caur Eduardu Veidenbaumu, to atdzejodams igauņu valodā. Margus Konnula tulkojis arī Ineses Zanderes, Noras Ikstenas, Andra Akmentiņa, māsu Rutkēviču, Mairas Dobeles un citu latviešu autoru darbus. Ir organizējis literatūras seminārus un skrējienus. Ir noskrējis 170 km distanci no Tartu līdz Eduarda Veidenbauma mājai Kalāčos. Ilgāku laiku katru dienu radio lasījis dzejoļus par sportu. Margus Konnula ir uzturējies rakstnieku rezidencēs Visbijā (Zviedrija), Mazāno (Itālija) un Ventspilī (Latvija).
Guntars Godiņš (1958) ir dzejnieks, atdzejotājs un tulkotājs no igauņu, somu un zviedru valodām. Viņa daudzo atdzejojumu vidū ir Artūra Alliksāra, Ilmāra Lābana, Jāna Kaplinska, Andresa Ehina, Matsa Trāta, Dorisas Karevas, Heli Lāksonenas, Tomasa Transtrēmera darbi. Strādājis diplomātiskajā dienestā, veicot kultūras atašeja pienākumus Igaunijas Republikā. Bija aktīvs Atmodas procesos. Pieder pie tā sauktās Klāva Elsberga paaudzes, ar visu no tā izrietošo dzejā un pilsoniskumā. Piecu dzejoļu krājumu autors.

Ieeja pasākumā bez maksas.