Akuratera draugs Skalbe

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, O. Vācieša ielā 6a, 7. novembrī plkst. 18.00 aicina uz pasākumu “Akuratera draugs Skalbe”. 7. novembris ir Kārļa Skalbes dzimšanas diena, un muzejs aicina šos svētkus svinēt ar Skalbem veltītiem lasījumiem, sarunām, jautājumiem un atbildēm muzejā.

Viens no vakara viesiem būs Svens Kuzmins, romāna par Skalbi “Skaistums un nemiers” autors. Autoram ar savu darbu izdevies ļoti veiksmīgi iekļauties izdevniecības “Dienas grāmata” romānu sērijā “Es esmu”, saņemot aicinājumu uzrakstīt romānu par Kārli Skalbi, tādējādi aizstājot pāragri mūžībā aizgājušo Paulu Bankovski. Romāns par jauno Skalbi uzrakstīts ar lielu aizrautību, vietām artistiski apvienojot 20. gs. sākuma valodu ar mūsdienu valodas elementiem. Arī iepriekš sarakstītie Svena Kuzmina darbi, gan stāstu krājums “Pilsētas šamaņi”(2016), gan romāns “Hohma” (2019), guvuši lielu ievērību, bet romāns “Dizažio”(2021) ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu.

Pasākumā piedalīsies arī vēsturniece Līga Lapa, kura pārzina 20. gs. sākuma posmu. Autore gan disertācijai “Profesionālo organizāciju izveidošanās un darbība Vidzemē un Kurzemē. 1905–1917” (1993), gan monogrāfijai “Kaujinieki un mežabrāļi 1905. gada revolūcijā Latvijā” (2018).

Pasākumu kuplinās komponists, pianists un mūzikas pedagogs Platons Buravickis. Komponists darbojas gan akadēmiskajā, gan elektroniskajā mūzikā, zināšanas papildinājis dažādās elektroakustiskās mūzikas un kompozīcijas meistarklasēs pie ievērojamiem pedagogiem. Par savām kompozīcijām saņēmis balvas konkursos, mūzika, cita starpā, atskaņota festivālos “Skaņu mežs”, “Survival Kit 5” un virknē citu, gan arī literāros pasākumos. Saņēmis Nika Gothama Mūzikas balvu (2015), tāpat arī “Lielo Kristapu” par mūziku filmai “Nemierīgie prāti” (2022).

Ieejas maksa – 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR.