Aspazijas mistiskā stunda

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Svinot Aspazijas 159. dzimšanas dienu, Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, 15. martā no plkst. 17.00 līdz 19.00 aicina uz multimediāli teatrālu vakaru “Aspazijas mistiskā stunda”, kurās varēs caur skaņām, smaržām, gaismām un nojausmām “satikties” ar Aspaziju.

16. martā svinama Aspazijas 159. jubileja, un, iesākot 160. jubilejas gadu, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks “Aspazijas mistiskā stunda”, kurā vienmēr tradicionālie muzeja rituāli mainīsies. Muzeja nostūri un telpas pildīsies ar skaņām un smaržām, kas atgādinās par Aspaziju. Dzejnieces vārsmas caur ekrānu izskanēs Kauguru jauniešu teātra “Eksperiments” dalībnieku balsīs, savukārt ar teatrāli komisku sveicienu uzstāsies Jelgavas Studentu teātra bijušie dalībnieki.

Viena no vakara intriģējošākajām daļām – performance “Aspazijas Taro”, kuru izpildīs performanču māksliniece Sanita Duka. Tajā apmeklētājiem būs iespējams “uzzināt savu likteni” caur Aspazijas vārdiem – “pareģojumiem”.

Nedaudz mistiska gaisotne valdīs arī ekspozīciju telpās un izstādē “Uz robežas. Divas pasaules. Aspazijas luga “Zalša līgava”, kuras varēs aplūkot un “piedzīvot” īpašā muzeju speciālistu ekskursijā.

Pasākuma rīkotāja un muzeja speciāliste Astra Kacena par “Aspazijas mistisko stundu” stāsta: “Kā teksti, vārdi no grāmatu lapām dzīvo šodienas cilvēka apziņā? Varbūt arī caur ekrānu, kāršu kavu, smaržu vai skaņu gaisā? Kā mūsdienās, teju 100 gadus pēc Aspazijas dzīves laika, jūtam un uztveram Aspazijas personību, viņas lugu tēlus un domu pasauli dzejā? Varbūt Aspazijas radītie tēli dzīvo cauri laikiem un līdzīgi pareģojumiem piepilda mūsu garīgo telpu? Vai izstādes un ekspozīcija vienmēr izskatās tāda pati? Dzejnieces dzimšanas dienā veltītajā vakarā varēs ielūkoties Aspazijas pasaulē caur teatralitātes un ekrāna valdzinājumu.”

 

Pasākumā ieeja: 2,00 EUR; pensionāriem, studentiem, skolēniem: 1,50 EUR.

 

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.