Aspazijas poēma “Saules dēls”: Saulgriežu sarunas, dzeja, mūzika

Raiņa un Aspazijas māja

22. jūlijā plkst. 14.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks Aspazijas poēmas “Saules dēls” pirmizdevumam (Dienas Grāmata, 2023) veltīts sarīkojums ar sarunām, dzeju un mūziku.

“Ilgi un nepelnīti it kā nomaļus palikusī apjomīgā Aspazijas poēma “Saules dēls” latviešu literatūras ainavā pilnā versijā visspožāk uzzibsnīja 1910. gadā laikrakstā “Dzimtenes Vēstnesis” ar Jūlija Madernieka zīmētu dzejnieces portretu un vinjeti. Pēc vairāk nekā gadsimta šis dzejas darbs, pateicoties literatūrvēsturniekam Jānim Zālītim, mākslas zinātniecei Ingrīdai Burānei un – pāri gadsimtam – klātesot arī māksliniekam Jūlijam Maderniekam, beidzot sagaidījis savu izdevumu atsevišķā grāmatā,” stāsta grāmatas izdevēji.

22. jūlija pēcpusdiena Raiņa un Aspazijas mājā notiks poēmai veltīts pasākums, kurā piedalīsies literatūrzinātnieks un Raiņa un Aspazijas muzeja pētnieks Jānis Zālītis, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, kā arī Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte. Aspazijas dzeju un poēmas fragmentus lasīs aktrise Inga Aizbalte, savukārt par muzikāliem priekšnesumiem rūpēsies dzejniece un dziesminiece Elīna Līce.

Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.