Atvērtās dienas laukos “Jasmuižā” un “Tadenavā”

4. jūnijā visā Latvijā notiks “Atvērtās dienas laukos”. Tajās piedalīsies arī Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) un Raiņa muzejs “Tadenava” (Jēkabpils novads, Dunavas pagasts), aicinot uz ekskursijām un radošām darbnīcām.

Raiņa muzejs “Jasmuiža”  aicinās iepazīt Raiņa jaunu dienu zemi, piedalīties radošās darbnīcās un palīdzēt veidot Līzes dārzu Jasmuižā.

No plkst. 10.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs atvērta muzeja ekspozīcija un izstādes, kā arī varēs piedalīties eeko smaržkociņu darināšanas darbnīca, kuru vadīs floriste Anita Puncule.
Šīs dienas īpašais piedāvājums būs iespēja ikvienam atrast savu pseidonīmu, jo tieši Jasmuižā topošais dzejnieks uz ceļa stabiņa izlasīja zemnieka uzvārdu Rainis, kuru izvēlējās par savu pseidonīmu.
Visas dienas garumā aicinām atvest un iestādīt Jasmuižā savu košumkrūmu. 1884. gada septembrī Līze Pliekšāne māsai Dorai raksta: “Žēl, ka Tu nekad nevari atbraukt Jašos, kamēr vēl zied manas puķes. Šogad tās tiešām ir apbrīnojami skaistas, kādas tās mums nekad nav bijušas. Labprāt aizsūtītu Tev vienu buķeti…”. “Vēlamies veidot jaunu tradīciju, kurā aicinām piedalīties muzeja apmeklētājus, lai kopīgi veidotu Raiņa māsas Līzes dārzu Jasmuižā, kurš priecēs ikvienu apmeklētāju,” stāsta muzeja vadītāja Solvita Kleinarte.
Plkst. 12.00 un 15.00 apmeklētāji varēs doties ekskursijās pa muzeju gida pavadībā.
Pēc iepriekšēja pieteikuma iespējama mājas kūkas un zāļu tējas degustācija. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Pieteikšanās pa tālr.  29487589 vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv
Ieeja maksa: 2,00 EUR no personas, ģimenei – 3,00 EUR.

Raiņa muzejs “Tadenava” (Jēkabpils novads, Dunavas pagasts) būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00. Muzejā paredzētas radošās darbnīcas, spēles un erudīcijas uzdevumi visai ģimenei.

Ieejas maksa: 3 eiro ģimenei.

Vairāk informācijas pa tālr. 29 250 484 vai e-pastu tadenava@memorialiemuzeji.lv.

“Atvērtās dienas laukos” ir par labu tradīciju kļuvis pasākums, ar kuru ik gadu aicinām atklāt Latvijas apceļošanas sezonu. Pasākumā piedalās pārtikas ražotāji, amatnieki, pirtnieki, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, naktsmītnes un daudzi citi. Pasākuma dienā saimnieki piedāvā īpaši sagatavotas programmas un atlaides saviem ražojumiem un pakalpojumiem. Plašajā piedāvājumā ir gardumu degustācijas, saimnieku vadītas ekskursijas un stāsti par savu uzņēmumu un saimniekošanu, meistarklases, radošās darbnīcas, mājdzīvnieku skatīšana un mīļošana, pārgājieni, laivošana, makšķerēšana, izjādes, spēles, rotaļas, tirgošanās, pikniki, un tā tālāk.

Vairāk informācijas: https://www.celotajs.lv/lv/conf/ADL2022