Austrasbērnu mīļākās dziesmas

Krišjāņa Barona muzejs

14. oktobrī plkst. 19.00 Krišjāņa Barona muzejs Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5, aicina uz sirsnīgu vakarēšanu un Austras Pumpures mīļāko dziesmu dziedāšanu kopā ar Austrasbērniem.

Par sevi Austrasbērni stāsta “Mēs esam ļoti dažādi, un paši sevi reizēm saucam par “Brīvās gribas ansambli”. Mūs kopā satur muzicēšanas prieks, radošais gars, iespēja mācīties citam no cita, vēlme ieklausīties, izpaust talantu, iedrošināt to arī darīt brīvi pat viskautrīgākajam Austrabērnam. Austras Pumpures aizsāktais un Austrasbērnu turpinātais radošais gars, kā paši mēdzam jokot, “mierā neliek” dziesminiekus visā Latvijā un tagad uz koncertiem regulāri sabrauc dziesminieki no dzimtenes maliņu maliņām – Cesvaines, Rīgas, Dobeles, Liepājas un citām Latvijas pilsētām.”

Pasākumā dzirdēsiet Austrasbērnu izvēlētu repertuāru, kurā iekļautas katra dalībnieka mīļākās dziesmas. Programma veidota tā, lai arī publika varētu iesaistīties, dziedot līdzi. Izskanēs gan autordziesmas (Haralds Sīmanis, Uldis Ozols u.c.), gan Austrasbērnu koncertu “zelta repertuārs”. Tāpat nav aizmirsts arī par pašām skaistākajām un skanīgākajām tautasdziesmām.

Tikšanās ar Austrasbērniem noris pasākumu cikla “Mūsu tautas dziesmas” ietvaros. Tas aizsācies jau iepriekšējā gadsimta astoņdesmito beigās, kad uz muzeju brauca folkloras kopas no visas Latvijas. Arī pasākuma ciklā “8 baltas dienas” muzejā ciemojās folkloras grupas gan no Madonas, gan Siguldas un Rīgas. Nākamais pasākums plānots novembrī sadarbībā ar tautas tradīciju kopu “Budēļi”.

Ieeja pasākumā tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzās sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Ieejas maksa pieaugušajiem: 2.00 EUR,

Skolēniem, studentiem, senioriem: 1.00 EUR.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.