Ceļā uz pirmo grāmatu. Ieva Viese-Vigula

Andreja Upīša memoriālais muzejs
Ievas Vieses-Vigulas autorvakara afišā. Tajā redzama tikai pati rakstnieces, stāvam pie baltas sienas

4. aprīlī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks Ievas Vieses-Vigulas autorvakars, kas turpinās 2022. gadā aizsākto pasākumu ciklu muzejā – “Ceļā uz pirmo grāmatu”.

“Ieva Viese-Vigula ir cilvēks ar plašu redzesloku un noturīgu interesi par kultūras sakarībām. Viņas ilgstošā teorētiskā aizraušanās ar animāciju ir novedusi pie praktiskām studijām Latvijas Mākslas akadēmijā. Arī Ievas dzejoļi visbiežāk ir vizuāli, tie atgādina sirreālu animāciju virknes. Dinamiskā mainībā tajos plūst un pārvietojas savdabīgi, bieži ar ūdens pasauli saistīti tēli, kuru rotaļās atklājas psihes dziļumos notiekošais,” tā par autori stāsta Anna Auziņa.

Par vizuālās un vārdiskās pasaules mijiedarbi savā darbā stāsta arī pati Ieva: “Mani aizrauj pētīt iespējas, kā vienu daļu stāsta izstāstīt ar vārdiem, citu – ar kustību, attēlu, skaņu. Dzejas kopās un instalācijās meklēju mijiedarbību starp šiem izteiksmes veidiem, kas vienu nepadarītu par ilustrāciju otram. Dzejā man ir būtiski ielikt kādu mīklu un šur tur saglabāt noslēpumu, atstāt vietu lasītāja iztēlei.”

Ievas Vieses-Vigulas pirmā dzejas publikācija bija kopa “Plēves un zvīņas” žurnālā “Punctum” 2019. gada 29. martā. Piedalījusies Dzejas dienās, Punctum festivālā “Laulības ar pilsētu. Re:” (2022), performancēs ar dzejas apvienību “Dzejnieki liftā”, lasījusi savu dzeju festivālā “Sansusī” un citur. Ievas dzeja publicēta portālos Satori, Punctum.