Ceļojums šaipus Alpiem – pa Raiņa un Aspazijas pēdām Cīrihē

Raiņa un Aspazijas māja

6. maijā plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30, aicina uz Raiņa un Aspazijas Kastaņolas kluba (Luksemburga) ierosinātājas un līdzveidotājas Līgas Driķes priekšlasījumu “Ceļojums šaipus Alpiem – pa Raiņa un Aspazijas pēdām Cīrihē” ar Gundegas Grīnumas komentāriem.

“Dzejniekpāra garajām trimdas gaitām Šveicē ikviens var sekot līdzi neklātienē, izlasot literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas apjomīgo pētījumu “Viņpus Alpiem”, vai klātienē, dodoties uz Lugāno un apmeklējot Raiņa un Aspazijas muzeju Kastaņolā. Bet intrigu rada grāmatā daudzviet pieminētā Cīrihe. Vai tur šodien varam atrast kādas dzejnieku atmiņu pēdas?” stāsta pasākuma organizatori.

2022. gada maijā Raiņa un Aspazijas Kastaņolas klubs, kas darbojas Luksemburgā, devās ekspedīcijā uz Cīrihi – “lauka pētījumā”, kā to dēvē paši kluba biedri, lai meklētu Raiņa un Aspazijas pēdas šaipus Alpiem. Ar atmiņām un atziņām par ekspedīcijā piedzīvoto dalīsies viena no kluba dibinātājām Līga Driķe, savukārt par Raiņa un Aspazijas ceļiem Cīrihē vairāk pastāstīs literatūrzinātniece Gundega Grīnuma.

Raiņa un Aspazijas Kastaņolas klubs ir Luksemburgā, Beļģijā un Latvijā dzīvojošu latviešu domubiedru grupa, kas kopš 2015. gada amatieru ceļā cenšas izzināt Raiņa un Aspazijas gaitas pasaulē.

Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.