Cepļa kurināšana un atvēršana “Jasmuižā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Tikko no cepļa izņemti un noglazēti keramikas trauki stāv uz cepļa malām Raiņa muzeja "Jasmuiža" keramikas darbnīcā-ceplī

Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā–ceplī Raiņa muzejā “Jasmuiža”(Preiļu novads, Aizkalne) 12. un 13. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas pasākums. Cepli kurinās Tautas lietišķās mākslas studijas “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” dalībnieki un viņu draugi.

12. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli, un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un vēlā vakarā – lielo liesmu.

13. augustā plkst. 11.00 notiks keramikas cepļa atvēršana un svaigi apdedzināto, vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Viktorīnu vadīs podnieks un TLMS “Rēzeknes apriņķa podnieki” vadītājs Andris Ušpelis.

Par muzikālo noskaņu rūpēsies folkloras kopa “Naktineica”.

12. augustā ieeja bez maksas. 13. augustā: ieeja 2,00 EUR. Cenā ietilpst muzeja apskate.

Cepļa kurināšana “Jasmuižā” notiek kopš 1999. gada 2. jūlijā, kad tika svinīgi atklāta Andreja Paulāna rekonstruētā darbnīca–ceplis. Nu jau vairāk nekā 20 gadus “Jasmuižā” tiekas Latgales keramiķi, lai atvestu savus virpotos māla traukus, tos noglazētu, izvietotu ceplī un apdedzinātu.

Vairāk informācijas: Solvita Kleinarte,

tālr.: 29487589, e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.