Dārtas skola

Krišjāņa Barona muzejs

11. novembrī plkst. 11.00 Krišjāņa Barona muzejs aicina uz pasākuma cikla “Dārtas skolas” noslēguma nodarbību, kurā varēs uzzināt gan par Krišjāņa Barona mazdēlu Kārli, kurš krita Brīvības cīņās, gan par Dārtas Baronas dzīves ceļiem.

Nodarbības sākumā gaidāma tiešsaistes tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri, kura ir autore grāmatai par Krišjāņa sievu Dārtu. “Lāčplēša dienas noskaņās kopīgi pieminēsim arī Krišjāņa Barona mazdēlu Kārli junioru, kurš krita Brīvības cīņās 1919. gadā 19 gadu vecumā,” stāsta muzeja pārstāvji. Muzejā arī notiks radošas darbnīcas, gatavojoties ziemas saulgriežiem.

Pēc tam nodarbība turpināsies Vecmīlgrāvī, kur atrodas Burtnieku māju – Dārtas Baronas pēdējā dzīvesvieta –, kā arī kultūras pils “Ziemeļblāzma”.

Pasākuma cikla nosaukums “Dārtas skola” dots par godu Krišjāņa Barona sievai Dārtai, kura, dzīvojot svešumā, izaudzināja savu dēlu Kārli par krietnu latvieti. Šodien ukraiņu sievietēm lemta tāda pati misija – izaudzināt savas dzimtenes patriotus, esot šeit, Latvijā. Nodarbības laikā dalībnieki varēja apgūt praktiskās prasmes, kā arī guva iespēju attīstīt komunikācijas prasmes latviešu valodā. Nodarbībās  tika atvēlēts laiks kustību aktivitātēm.

Projekts “Dārtas skola” ietvēra 6 nodarbību ciklu (1.nodarbība – 25.03., 6.nodarbība – 11.11.) un bija paredzēts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijas veicināšanai Latvijas sabiedrībā un kultūrvidē. Tādēļ projektā bija aicinātas piedalīties gan Rīgas pamatiedzīvotāju ģimenes, tas palīdzēja veidot ģimeniskākas, personiskākas saites, gan ukraiņu ģimenes.

Projektā tika iesaistīti ir gan muzeja darbinieki, t.sk.muzejpedagogs, gan arī brīvprātīgie, t.sk.ukraiņu diasporas pārstāvji.

Pasākums tapis ar Rīgas Domes atbalstu.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.