Dārtas skola

Krišjāņa Barona muzejs

14. janvārī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) notiks cikla “Dārtas skola” pasākums, šoreiz apmeklētājus aicinot uz deju un kustības terapijas nodarbību.

Nodarbību cikls “Dārtas skola” muzejā aizsācies jau 2022. gadā, interesentus reizi mēnesī aicinot uz kopīgu tikšanos un kāda jauna rokdarba apgūšanu un izmēģināšanu. “Šī gada pirmajā nodarbībā rokdarbus aizstās deja un kustības, jo kustība taču ir dzīve,” stāsta muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Deju un kustību terapija ir viena no mākslu terapijas veidiem, kas izmanto deju un kustību, lai uzlabotu fizisko, emocionālo, kognitīvo un sociālo veselību. Deju un kustību terapijas pamatnostādne – ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīga sistēma, kas nozīmē, ka izmaiņas ķermenī un kustībās rada izmaiņas emocionālajā stāvoklī. Nodarbību vadīs terapeite Dana Fedulova.

Savukārt pēc nodarbības apmeklētāji varēs uzzināt arī par pašu Dārtu, Krišjāņa Barona sievu, kuras vārdā nosaukts nodarbību cikls. Ekskursiju muzejā vadīs muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Nodarbībai īpaši aicinātas pieteikties ukraiņu ģimenes, jo muzejs pēdējā gada laikā ir kļuvis par vietu, kur satikties ukraiņu ģimenēm, dalīties pieredzē un izzināt latviešu kultūru un tradīcijas.

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos: barons@memorialiemuzeji.lv

Dalība nodarbībā bez maksas.