Dārtas skola

Krišjāņa Barona muzejs

28. oktobrī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejs aicina pasākuma cikla “Dārtas skolas” nodarbību, kurā šoreiz varēs klausīties Ingunas Baueres grāmatas “Mazā, klusā sirds” tulkojumu ukraiņu valodā, kopā izdziedāt latviešu un ukraiņu tautasdziesmas, kā arī piedalīties garšīgākā boršča konkursā.

Pasākuma cikla nosaukums “Dārtas skola” dots par godu Krišjāņa Barona sievai Dārtai, kurai, dzīvojot svešumā, izaudzināja savu dēlu Kārli par krietnu latvieti. “Šodien ukraiņu sievietēm lemta tāda pati misija – izaudzināt savas dzimtenes patriotus, esot šeit, Latvijā. Iepriekšējās nodarbībās esam lasījuši un tulkojuši Ingunas Baueres grāmatas par Dārtu – “Mazā, klusā sirds” – fragmentus. Un arī šoreiz varēs dzirdēt, kā grāmatas fragmenti skan ukrainiski. To veikuši mūsu muzeja brīvprātīgie ar autores atļauju,” stāsta Krišjāņa Barona muzeja speciālisti.

Muzeja speciālista Andra Ērgļa, brīvprātīgā Ivana Meščana un Austrasbērna Vitas Dambes izpildījumā skanēs latviešu un ukraiņu tautasdziesmas. Pasākuma noslēgumā notiks konkurss par garšīgāko boršču. Konkursā piedalīties var ikviens interesents, uz pasākumu līdzi ņemot 1 litru pagatavotās zupas un recepti. Notiks degustācija, un gardākā boršča gatavotāja apbalvošana ar pārsteiguma balvu.

Projekts “Dārtas skola” ietver 6 nodarbību ciklu (1. nodarbība – 25.03., 6. nodarbība – 11.11.). Projekts ir paredzēts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijas veicināšanai Latvijas sabiedrībā un kultūrvidē. Tādēļ projektā aicinātas piedalīties gan Rīgas pamatiedzīvotāju ģimenes, kas palīdzēja veidot ģimeniskākas, personiskākas saites, gan ukraiņu ģimenes.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Lūgums pieteikt dalību, rakstot uz e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv