Dārtas skola

Krišjāņa Barona muzejs

9. februārī plkst. 18.30 Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) notiks cikla “Dārtas skola” pasākums, kas šoreiz būs veltīts Krišjāņa Barona dzīvesbiedrei Dārtai, kuras vārds arī dots nodarbību ciklam.

Nodarbību cikls “Dārtas skola” muzejā aizsācies jau 2022. gadā, interesentus reizi mēnesī aicinot uz kopīgu tikšanos un kāda jauna rokdarba apgūšanu un izmēģināšanu. Dārtas vārda dienas mēnesī muzeja speciālisti aicina uzzināt vairāk tieši par pašu Dārtu – viņas ceļu līdz Pēterburgai, satikšanos ar Krišjāni Baronu un viņu īsajām tikšanās reizēm teju 20 gadu garumā, kad laulātie dzīvojas katrs citā Krievijas impērijas vietā, par Krišjāņa rakstītajām un neatbildētajām vēstulēm Dārtai. Tikai mūža nogalē, kad Krišjāņa un Dārtas ceļi atveda uz Rīgu, sākās viņu īstā kopdzīve. Dārtai tobrīd bija 55 gadi, Krišjānim – 58.

“Dārta radu atbalstu, stipru dzimtu uzskatīja par milzīgu dzīves vērtību un tādēļ to sargāja, kā spēdama. Ar modernai sievietei neizprotamu atdevību Dārta līdzās Krišjānim kļuva par viņa sievietes ideālu,” stāsta K. Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Par Dārtas bērnību un jaunību stāsta Ingunas Baueres romāns “Mazā, klusā sirds” (Zvaigzne ABC, 2019), un muzeja pasākumam attālināti pieslēgsies arī romāna autore, lai pastāstītu par Dārtu un grāmatas tapšanu.

Pasākumu ar dziesmām kuplinās “Austrasbērni”.

Nodarbībai īpaši aicinātas pieteikties ukraiņu ģimenes, jo muzejs pēdējā gada laikā ir kļuvis par vietu, kur satikties ukraiņu ģimenēm, dalīties pieredzē un izzināt latviešu kultūru un tradīcijas. Pasākums tiks tulkots arī ukraiņu valodā.

 

Ieejas maksa pasākumā: 2,00 eiro. Skolēniem, studentiem senioriem: 1,50 eiro.