Dārtas skola. Mezglošana

Krišjāņa Barona muzejs

17. septembrī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5) aicina iepazīt mezglošanas mākslu pasākumu cikla “Dārtas skola” ietvaros.

Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa stāsta: “Kā zināms, latviešu valoda izveidojusies, saplūstot 4 baltu cilšu valodām apmēram 16. gadsimtā, bet, iespējams, baltu ciltīm bijusi sava nosacīta rakstība. Šādu apgalvojumu ļauj izteikt, pirmkārt, folkloras, precīzāk, tautasdziesmu materiāls. Tautasdziesmās minēti dziesmu kamoli, kas varētu būt bijuši mezglu rakstu uzglabāšanas veids.

Pētnieki ir mēģinājuši interpretēt seno mezglu un cilpu rakstību. Viņi centušies skaidrot, kas ir senraksts un šī raksta nesēji, kāda bija rakstības izplatība. Ir zināmi dažādi mezglu rakstu paveidi un to raksturīgās īpatnības.”

Dārta Barona, Krišjāņa Barona tuvākais cilvēks, līdzgaitniece un sieva, bijusi lieliska rokdarbniece, un vienmēr ticējusi brīnumiem. Reizi mēnesī muzejs aicina uz “Dārtas skolu”, lai apgūtu jaunas rokdarbu prasmes. Šoreiz māksliniece Sandra Greivule atklās mūsdienu mezgloto rakstu burvības noslēpumus.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties pa tālr. +371 67284265.