Dārtas skola

16. septembrī no plkst. 9.30 līdz 14.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) aicina uz pasākuma cikla “Dārtas skola” nodarbību, kurā šoreiz varēs uzzināt vairāk par ukraiņu tradīcijām, tostarp tradicionālajiem ēdieniem un folkloru, kā arī mācīties latviešu un ukraiņu tautas dziesmas, rotaļas.

Nodarbībā apmeklētāji varēs uzzināt par kopīgo un atšķirīgo latviešu un ukraiņu tradicionālajā kultūrā, piedalīties kustību aktivitātē ar fizioterapeiti. Dalībnieki būs iespēja veidot ekspresizstādi “Mans talismans no dzimtenes”.

Nodarbības laikā notiks konkurss “Vai tu pazīsti un Latviju?”. Tajā varēs uzzināt interesantus faktus par abām valstīm. Konkursu veidojis un vada muzeja brīvprātīgais Ivans Meščans. “Tradīciju un vēstures iepazīšana ļaus dziļāk izprast citu tautu kultūru un labāk saprasties ikdienas dzīves situācijās,” uzsver muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Pasākuma cikla nosaukums “Dārtas skola” dots par godu Krišjāņa Barona sievai Dārtai, kura, dzīvojot svešumā, izaudzināja savu dēlu Kārli par krietnu latvieti. “Šodien ukraiņu sievietēm lemta tāda pati misija – izaudzināt savas dzimtenes patriotus, esot šeit, Latvijā,” atgādina Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Projekts “Dārtas skola” ietver 6 nodarbību ciklu (1. nodarbība – 25.03., 6. nodarbība – 11.11.) un paredzēts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijas veicināšanai Latvijas sabiedrībā un kultūrvidē. Tādēļ projektā aicinātas piedalīties gan Rīgas pamatiedzīvotāju ģimenes, kas palīdzēs veidot ģimeniskākas, personiskākas saites, gan ukraiņu ģimenes.

Projektā iesaistītie ir gan muzeja darbinieki, t.sk. muzejpedagogs, gan arī brīvprātīgie, t.sk. ukraiņu diasporas pārstāvji, kas nodrošina nodarbības tulkojumu ukraiņu valodā.

Pasākums tapis ar Rīgas domes atbalstu.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.