Dizaina pastaiga

Raiņa un Aspazijas māja

1. oktobrī Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga. Tā ir tradīcija, kas aizsākās pagājušajā gadā. Vienas dienas garumā pastaigas pieturpunktos tās dalībniekus sagaidīja dizaineri un nozares pārstāvji, lai stāstītu par savu radošo darbu un vidi. Šogad Dizaina pastaigas virsuzstādījumu noteikusi pandēmija – pasākumā, piecos pieturpunktos, tostarp divās darbnīcās, kopā ar dažādu jomu ekspertiem tiks meklētas atbildes, kā ar dizaina palīdzību organizēt vidi un procesus, lai mazinātu pandēmijas ierosinātus ekonomiskus un emocionālus zaudējumus.

Dizaina pastaigu organizē SEGD Riga Chapter un dizaina birojs H2E. Tās mērķis šogad ir sniegt praktiskus piemērus un priekšlikumus, kā publiskas vietas padarīt epidemioloģiski drošas. Dizaina pastaigā būs iespēja apmeklēt divas eksperimentālas darbnīcas un piecus pieturpunktus, kuros speciālisti dalīsies savā pieredzē par publiskās vides pielāgošanu pandēmijas laika noteikumiem. Pasākumos tiks skartas tādas tēmas kā izglītība, publiskā telpa, pilsētvides plānošana, droša darba vide u.c.

Programmā:

  • Dizaina pastaiga “Rainis un Aspazija: sapnis vs realitāte”, Raiņa un Aspazijas māja,
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca “Drošas publiskās telpas vadlīnijas Covid-19 laikā”, Raiņa un Aspazijas māja,
  • Lekcija un diskusija “Pilsētvides plānošanas paradigmas maiņa saistībā ar COVID”, ALPS ainavu darbnīca,
  • Seminārs “Mācību procesa dizains COVID pasaulē”, Lielvārds Kompetences centrs,
  • Seminārs “Cilvēkcentrisks ofiss”, interjera salons Krassky,
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca “Noteiktība nenoteiktībā”, dizaina birojs H2E.

Līdzīgi kā pērn, šogad galvenie pasākuma formāti ir semināri, pastaigas, diskusijas, taču jauninājuma – darbnīcu – uzdevums būs eksperimentu veidā radīt universāli izmantojamus risinājumus. Uzsvars tiks likts uz to, kā organizācijai būt gatavai ātri reaģēt mainīgajā epidemioloģiskajā situācijā un pilnvērtīgi turpināt savu darbību, kā apmeklētājiem un klientiem radīt pārliecību par drošu vidi, kā veidot telpas iekārtojumu un kādus materiālus izvēlēties, kādi ir tehnoloģiskie risinājumi, kas nodrošina minimālu kontaktu ar virsmām un saskarsmi ar publiskās telpas personālu. Šādas darbnīcas ar pieredzējušu speciālistu piedalīšanos ir nepieciešamas, jo tās spēs efektīvā veidā radīt konkrētus priekšlikumus drošas publiskās telpas organizēšanā. Turklāt tādā veidā ir iespējams efektīvāk nonākt pie publiskās telpas dizaina kvalitātes uzlabošanas un veicināt tās ieviešanu.

 

“Mūsu laikmeta izaicinājums – Covid-19 pandēmija – neapšaubāmi ir ieviesusi būtiskas korekcijas visu mūsu dzīvēs un liek meklēt labākos ceļus fiziskās un mentālās labbūtības nodrošināšanai. No dizaineru perspektīvas raugoties, šobrīd mēs dizainējam nezināmajam. Tādēļ mēs iesaistām plašāku sabiedrību, kad tiek definēti jauni sociālie paradumi, normas un stratēģijas. Dizaina pastaiga šogad pavērs ieskatu radošā dizaina procesā un parādīs iespējas, kuras var sniegt starpdisciplināras komandas darbs. Tā būs profesionāļu dalīšanās ar informāciju par dažādu scenāriju pielietošanu praktiskajā dzīvē, kas balstīta pamatojumos un analīzē,” skaidro Dizaina pastaigas organizatore, H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.

Reģistrēšanās maksa uz katru notikumu 10 eiro. Vairāk informācijas, kā arī reģistrācija portālā www.bezrindas.lv. Dizaina pastaigu organizē SEGD Riga Chapter un dizaina birojs H2E. Projekts īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” ietvaros, ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīga domes atbalstu. Informatīvie atbalstītāji: sabiedrisko mediju portāls LSM.lv.

Pasākums paredzēts personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejupielādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts.