Dzejas dienas “Jasmuižā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Skats no Raiņa muzeja "Jasmuiža" lieveņa uz muzeja parku. Uz lieveņa stāv māksliniece, pagriezusies ar muguru pret fotogrāfu. Parkā sēž bērni un klausās, ko runā un rāda māksliniece

Raiņa muzejs “Jasmuiža” 15. septembrī aicina uz Dzejas dienām muzejā, kur gaidāms gan dziesminieka Arņa Miltiņa un viņa meitas Laimas Miltiņas koncerts, gan tikšanās ar dzejnieku Māri Runguli, lai kopā jokotos un ķircinātos skaitāmpantu pavadībā.

15. septembrī plkst. 12.00 muzejs aicina uz tikšanos ar dzejnieku Māri Runguli, kurš prezentēs savu savākto un sakārtoto skaitāmpantu lielkrājumu „En den dīno šoko loko tīno” (2023, izdevniecība „Liels un Mazs”). Kā saka pats grāmatas sastādītājs: „Skaitāmpantu un ķircināmpantu lielkrājums domāts visiem, kam patīk spēles un valodas pipari uz mēles, kas labprāt joko un ķircinās, kam asprātīgi joku panti var līdzēt vairāk par onkuli un tanti.”

Māris Rungulis prot saskatīt dažādām paaudzēm kopīgo, saglabājot iepriekšējo paaudžu pieredzi un tuvinot to mūsdienām. Par to liecina arī viņa aizraušanās ar Latvijas bērnu folkloru – spoku un joku stāstiem, skaitāmpantiem un ķircināmpantiem, kuru vākšanai viņš aktīvi pievērsās astoņdesmitajos gados, bet deviņdesmitajos sakārtojis un izdevis vairākus skaitāmpantu krājumus. Tagad rakstnieks, vēlreiz pārskatot savu kolekciju, veidojis plašāku, apjomīgāku izlasi, kā arī pievienojis savas atmiņas par skaitāmpantu kolekcijas tapšanu, tiekoties un sarakstoties ar bērniem.

Pēc skaitāmpantu izzināšanas skanēs dziesminieka Arņa Miltiņa un viņa meitas Laimas Miltiņas koncertprogramma „Lai mums labi iet!”, kurā skanēs dziesmas ar dzejnieku Ineses Zanderes, Vika, Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka vārdiem.

Dzejas dienu pasākumi notiks muzeja dārzā, lietus gadījumā – Aizkalnes Tautas namā.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv (līdz 12. septembrim).

 

Ieeja pasākumos bez maksas.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.