Dzejas dienas “Jasmuižā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Inese Zandere. Elīnas Brasliņas ilustrācija

8. septembrī plkst. 12.30 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina uz Dzejas dienām, kurās viesosies dzejniece Inese Zandere un māksliniece, grāmatu ilustratore Agija Staka.

Raiņa muzejā “Jasmuiža” šogad Dzejas dienās viesosies dzejniece Inese Zandere, aicinot uz dzejas lasījumiem, kopīgām sarunām un dzejas darbnīcu. Savukārt ilustratore Agija Staka iepazīstinās ar savu radošo darbu – grāmatu ilustrēšanu. Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja piedalīties A. Stakas vadītajā ilustrācijas darbnīcā. Lūgums ņemt līdzi krāsainos zīmuļus, papīrs tiks nodrošināts.

Rakstniece un redaktore Inese Zandere dzimusi Dobelē. Viņai iznākuši pieci dzejoļu krājumi, pirmais izdots 1983. gadā. Kopš 1990. gada publicē galvenokārt grāmatas bērniem. Iznākuši vairāk nekā 30 dzejas un prozas grāmatas bērniem. Bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” sastādītāja no 2014. gada. Uzrakstījusi muzikāli dramatisku darbu libretus, dzeju izrādēm un dziesmu cikliem, animācijas scenāriju ciklu “Lupatiņi” u.c.

No 2004. gada ir izdevniecības “Liels un mazs” galvenā redaktore. Ineses Zanderes dzejoļi atdzejoti krievu, angļu, zviedru, vācu, lietuviešu, ungāru, čehu, ukraiņu, poļu, bulgāru, moldāvu valodā. Ieguvusi Literatūras gada balvu par grāmatām “Iekšiņa un āriņa”, “Melnās čūskas maiznīca” un “Mantojumi”, nominēta arī par krājumu “Putna miegā”, kurš ieguvis arī žurnāla “Latvju Teksti” balvu.

Māksliniece, ilustratore Agija Staka pārsvarā nodarbojas ar bērnu literatūras ilustrāciju. A. Staka strādājusi Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas nodaļā kā māksliniece. Pēc tam pievērsusies ilustrēšanai, sadarbojoties ar vairākām izdevniecībām un izdevējiem. Sevišķi daudz A. Stakas ilustrāciju ir izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatās, kopā veidojusi ilustrācijas vairāk nekā 200 grāmatām. Vairākām bērnu grāmatām arī pati ir teksta autore, veidojusi ilustrācijas arī periodiskajiem izdevumiem, reklāmām, spēlēm, puzlēm u.c. Par saviem darbiem saņēmusi Pastariņa prēmiju (2013), nominēta Jāņa Baltvilka balvai (2010).

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru +371 29487589 vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv (līdz 7. septembrim).