Dzejas dienas K. Barona muzejā

Krišjāņa Barona muzejs
Dainu skapja atvilktnīte ar rokrakstā pierakstītām tautasdziesmām.

8. septembrī plkst. 18.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, K. Barona iela 3-5) aicina uz dzejas dienu pasākumu, kurā viesosies Austrasbērni un tautasdziesmu atdzejotāja angļu valodā Ieva Auziņa-Sentivani.

“Kad tiem dzejniekiem, kuri apmeklējuši mūsu muzeju, vaicājam, kas iedvesmojis rakstīt dzeju, atbilde bieži ir “tautasdziesma”. Kad muzejā iegriežas apmeklētāji no visas pasaules, tad rodas gandrīz nepaveicams uzdevums. Kā izskaidrot, piemēram, kas ir sudraba birze,” par tautasdziesmu simbolu un nozīmju labirintiem stāsta Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

Līdz ar Austrasbērniem, kas Krišjāņa Barona muzejā ir iemīļoti viesi, Dzejas dienās šogad viesosies Ieva Auziņa-Sentivani. Diplomētās arhitektes, pedagoģes un valodnieces mūža darbs ir vairāk nekā 20 gadu laikā tapuši dainu atdzejojumi ar komentāriem angļu valodā. Skaidrojot īsajās četrrindēs ietvertās vērtības, viņa vēlas veicināt dainu atpazīstamību pasaules literatūras paraugu vidū. Dainas publicētas četrās grāmatas latviešu un angļu valodā ar skaidrojošiem komentāriem, dainās ietverto simbolu un tradīciju skaidrojumiem.

Ieva Auziņa-Sentivani (Ieva Auziņa Szentivanyi) dzimusi Latvijā, bērnība saistīta ar Piebalgu, dzīvojusi Vācijā, Teksasā (ASV) un ilgus gadus arī Saūda Arābijā, pašlaik – Losandželosā, ļoti bieži uzturas Latvijā.

Ieejas maksa: 2 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.