Dzejas dienas O. Vācieša muzejā

Ojāra Vācieša muzejs

Kā jau katru gadu, arī šogad Ojāra Vācieša muzejā (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) gaidāma plaša dzejas dienu programma.

5. septembrī plkst. 18.00 “Vienalga paliek viss”

Dzejas lasījumi un dalīšanās atmiņās, pieminot dzejnieku un atdzejotāju Knutu Skujenieku.
Piedalās: Māris Salējs, Eduards Aivars, Ingmāra Balode, Ieva Ķīse, Ivars Šteinbergs, Jānis Rokpelnis, Roalds Dobrovenskis, Velta Kaltiņa.
Ieeja pasākumā bez maksas.

6. septembrī plkst. 17.00 “Dzejas tekstūras”

Grupas “Tekstūra” autoru lasījumi.

Piedalās: Agita Draguna, Rinalds Einiks, Elīna Līce, Džonatans Melgalvis, Alise Mētra, Sandra Ratniece, Agnese Rutkēviča, Māris Salējs, Gunta Šnipke, Ruta Štelmahere, Kristaps Vecgrāvis, Andris Zeibots.
Pasākuma laikā būs iespēja veikt dāvinājumu Knuta Skujenieka piemiņas vietas izveidei.
Organizē: dzejnieku un prozaiķu grupa „Tekstūra”.
Ieeja pasākumā bez maksas.
8. septembrī plkst. 18.00 Žurnāla “Domuzīme” Dzejas balva 2022
Žurnāla “Domuzīme” Dzejas balvas 2022 nominantu lasījumi un uzvarētāja apbalvošana.
Nominētie krājumi (alfabētiskā secībā).
Elīna Bākule-Veira. “Tas ods meklē mani kopš 1981. gada.” Orbīta.
Ronalds Briedis. “Nulles summa.” Neputns.
Marija Luīze Meļķe. “Nerealizēto potenciālu klubs.” Orbīta.
Artis Ostups. “Variācijas par mēness tēmu.” Neputns.
Jānis Rokpelnis. “Etc.” Neputns.
Arvis Viguls. “Blusu cirks.” Neputns.
Iesniegtos krājumus izvērtēja žurnāla galvenā redaktore Rudīte Kalpiņa, dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode, dzejniece un literatūrkritiķe Sintija Kampāne-Štelmahere, rakstnieks Aksels Hiršs, vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs un dzejnieks un tulkotājs Jānis Vādons.