Dzejas dienas “Tadenavā”

Raiņa muzejs "Tadenava"
Dzejas dienas Raiņa muzejā "Tadenava" 2022. gadā. Muzeja pagalmā uz soliem sēž apmeklētāji, muguras ir pagrieztas pret fotogrāfu. Skatītājiem priekšā stāv 3 cilvēki pie mikrofoniem. Ir saulaina rudens diena, fotogrāfijas labajā pusē - muzeja ēka.

14. septembrī plkst. 11.00 Raiņa muzejs “Tadenava” aicina uz Dzejas dienu, kas šogad veltīta skaitāmpantu rotaļām. Pasākumā piedalīsies dzejnieki Inese Zandere un Māris Rungulis, mākslinieks Reinis Pētersons, izdevniecības “Liels un mazs” pārstāve Zane Butule.

Rakstnieks Māris Rungulis, pārskatot savu bērnu folkloras kolekciju, izveidojis plašu skaitāmpantu un ķircināmpantu krājumu “En den dīno šoko loko tīno”, ko asprātīgi ilustrējis mākslinieks Reinis Pētersons, vizualizējot pārgalvīgo un dauzonīgo skaitāmpantu garu, fantazējot tikpat brīvi, kā to darījušas daudzas bērnu paaudzes. Grāmatas zīmējumos darbojas pārsteidzošie pantu personāži, no gardegunes Burbuļmātes un trakās kazas uz skrituļdēļa līdz pat slaucamam dinozauram un robotam-sūdzambībelei. Tas padara folkloru viegli uztveramu un saistošu pat tiem bērniem, kuri vairs neprot no galvas skaitāmpantus un nepavada laiku ar draugiem pagalmā.

Apmeklējumu aicinām pieteikt līdz 13. septembra plkst. 17.00. Tālrunis 29250484, e-pasts tadenava@memorialiemuzeji.lv