Dženas Andersones vakars

Andreja Upīša memoriālais muzejs
Uz zila fona redzami divi attēli. Pa kreisi attēlā redzams Dženas Andersones jaunais stāstu krājums "Sainis", pa labi - rakstniece Džena Andersone. Redzama tikai viņas seja un plecu līnija, galva atspiesta pret roku.

Andreja Upīša memoriālais muzejs aicina uzsākt jaunu gadu ar mūsdienu latviešu prozas aktualitātēm veltītu sarīkojumu, tāpēc 2023. gada 3. janvārī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, notiks Dženas Andersones jaunā stāstu krājuma “Sainis” atvēršana.

Džena Andersone, kas vēl nesen bija pazīstama galvenokārt kā juriste, kļuvusi par vienu no spilgtākajām nesenajām debitantēm mūsdienu latviešu prozā. Autores pirmais stāstu krājums – “Dadži” (2021) ticis nominēts Latvijas literatūras gada balvai (2022) un radījis rezonansi sabiedrībā. Pašā 2022. gada nogalē iznācis jau otrais stāstu krājums “Sainis”, kuram lasītāju un kritiķu vērtējumi vēl priekšā.

“Es nezinu, no kāda koka bija izgatavots šķēps, ar kuru tēvs pienagloja pie sienas mūsu skolotāju, bet tas noteikti nebija no dateļpalmas. Dateļpalma ir tik šķiedraina un tik irdena, ka namdaru un amatnieku darbiem pilnīgi nederīga. No tādas koksnes nevar izgatavot pat šaha figūras, kur nu vēl šķēpu vai citu ieroci. Tik skaistām lietām kā šaha galdi un šķēpi vajadzīgs kaut kas daudz nopietnāks – sarkankoks, mahagonija vai sekvoja.” (Fragments no stāsta “Damirs Hāns spēlē šahu”.)

Sarunu ar rakstnieci vadīs muzeja speciāliste Ilze Andresone, būs iespējams iegādāties jauniznākušo grāmatu ar rakstnieces veltījumu.

 

 

Džena Andersone. Foto — Reinis Hofmanis