Ekskursija izstādē “Rozentāla mantojums”

30. septembrī plkst. 17.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12-9) aicina tematiskajā ekskursijā izzināt vasarā atklāto izstādi “Rozentāla mantojums. Zīmējumi un fotogrāfijas no Jāņa Viļumsona kolekcijas”, kurā eksponēti Jaņa Rozentāla mazdēla Jāņa Viļumsona dāvinājumi muzejam – līdz šim neredzētas fotogrāfijas un zīmējumi.

Ekskursijas vedīs cauri vēsturiskajam Jaņa Rozentāla dzīvoklim, jo izstāde “Rozentāla mantojums” ir izvietota visās muzeja telpās, iekļaujoties to vidē. Zīmējumi un fotogrāfijas izvietoti tiem īpaši būvētos grafikas un fotogrāfiju uzglabāšanas skapjos, par kuru formas pamatu kalpo J.Rozentāla darbnīcas koka balstu veidols. Ekskursijas gaitā būs iespēja iepazīties ar izstādes koncepciju un uzzināt katra grafiku un fotogrāfiju skapja īpašo stāstu, kas vēstī gan par Jaņa Rozentāla daiļradi, gan par viņa sievu – somu dziedātāju Elliju Forseli-Rozentāli, gan arī par viņu bērnu, īpaši vecākās meitas Lailas dzīves gaitām.

Izstāde piedāvā daudzveidīgu un interesantu materiālu: J. Rozentāla zīmējumus, kuru vidū ir gan skicētas ieceres lielākām gleznām, gan grāmatu ilustrācijas, gan lietišķās grafikas paraugi. Apskatāmas arī daudzas fotogrāfijas: gan paša Jaņa Rozentāla veikti uzņēmumi, gan attēli, kuru autori ir vieni no 20. gadsimta sākuma pazīstamākajiem fotomāksliniekiem: Jānis Rieksts, Kārlis Iltners u.c. Izstādē aplūkojams arī Lailas sakārtotais ģimenes fotoalbums, kas ietver gan viņas vecāku un bērnības fotogrāfijas, gan arī vēlāka laikposma attēlus.

Bez J. Viļumsona dāvinājuma izstādē iekļauti arī divi J. Rozentāla zīmējumi no tēlnieka Mārtiņa Zaura kolekcijas, kurus muzejam dāvinājusi Māra Puķīte.

Izstāde “Rozentāla mantojums. Zīmējumi un fotogrāfijas no Jāņa Viļumsonas kolekcijas” tapusi ar Kultūras ministrijas atbalstu. Izstādes dizaina projekta autori ir Krista un Reinis Dzudzilo, tehniskā realizācija – SIA “Lowtech”.

Ekskursija muzejā: 2.00 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem 1.00 EUR.